Komentari 41

Celta izbacila Atletico Madrid, Barcelona je drugi polufinalist

3

Barcelona je na svojem Camp Nou slavila protiv Athletic Bilbaa i plasirala se u polufinale španjolskog kupa. Celta je iznenadila Atletico 3-2 i dobila na Calderonu

Nogometaši Barcelone pobijedili su Athletic Bilbao 3-1 na Camp Nou i ukupnim rezultatom 5-2 prošli u polufinale španjolskog kupa.

Athletic Bilbao je bolje otvorio utakmicu i već u 12. minuti poveo preko Inakija Williamsa na asistenciju Aduriza. Barcelona nije bila prava u prvom poluvremenu, ali se probudila u nastavku.

Luis Suarez je zabio za izjednačenje u 53. minuti, a Gerard Pique je donio prednost u 81. minuti. Konačnih 3-1 postavio je Neymar preciznim udarcem u prve rašlje Herrerina gola. Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu.

Celta izbacila Atletico iz Kupa

U drugoj četvrtfinalnoj utakmici Celta Vigo je pobijedila Atletico Madrid 3-2 na Vicente Calderonu i izbacila ga iz Kupa. Prva utakmica je završila 0-0, a junak ove je bio Pablo Pedro Hernandez , koji je zabio dva gola za Celtu. Treći, odnosno drugi po redu, je zabio John Guidetti.

Strijelci za Atletico su bili Antoine Griezmann i Angel Correa .

U sutrašnjim četvrtfinalima sastaju se Mirandes i Sevilla te Las Palmas i Valencia.