Celtic iz okreta do slavlja u velikom Old Firm derbiju

7

Golom Scotta McDonalda Celtic je 1-0 pobijedio Glasgow Rangerse u gostima i pobjegao na čak sedam bodova prednosti ispred najvećeg rivala

Lopta je stigla s centra i dospjela na glavu Celticova igrača, koji ju je proslijedio do Scotta McDonalda. Celticom napadač primio ju je leđima okrenut prema golu, okrenuo se i sjajno pogodio gornji kut gola Glasgow Rangersa. Dio tribina Ibroxa na kojem su gostujući navijači 'eksplodirao' je, za trenutke poput ovog navijači dviju najvećih škotskih momčadi doslovce žive... Pogotovo kada na kraju shvatiš da je taj jedan gol bio i gol odluke, potez koji je donio pobjedu protiv omraženog suparnika na njihovu terenu.
A do tog je trenutka Rangers igrao puno bolje, imao više šansi i bio bliži vodstvu. Jedan gol sudac Craig Thompson im je poništio zbog faula na golmanu Borucu, a još je nekoliko puta Poljak čudesno branio pokušaje igrača Rangersa. Steven Davis nije zabio ono što je morao zabiti već u 4. minuti, a nepromašivo je promašio i Kris Boyd početkom drugog poluvremena. Ima je i Celtic svoje šanse, no bilo ih je bitno manje. Grk Georgios Samaras je pet minuta prije kraja imao odluku u rukama, ali na kraju je golman Allan McGregor u rukama imao - loptu.
Ovom pobjedom Celtic je došao na 50 bodova i ima sedam više od najvećeg suparnika. Iza škotskih nogometaša je dvadeset kola, no više nitko osim velikog dvojca nije u šansi da ih ugrozi. Dundee United ima 31 bod, Hearts također, Aberdeen 27...