Komentari 85

Cesc Fabregas u finišu srušio borbeni QPR, Kranjčaru 9 min.

1

Chelsea je svladao Queens Park Rangerse 1-0 u 32. kolu Premiershipa na Loftus Roadu, a jedini je gol postigao Cesc Fàbregas u 88. minuti. Kranjčar je igrao od 81.

Tek su dvije minute dijelile Queens Park Rangerse do velikog boda protiv Chelseaja na Loftus Roadu. No onda se plavcima ukazao Cesc Fàbregas. Španjolac je prihvatio povratnu loptu Edena Hazarda i zabio s 13-14 metara u desni donji kut.

Hazard je tako na lijep način obilježio svoju 100. premijerligašku utakmicu i 700. u svim natjecanjima otkako je "bluese" preuzeo Roman Abramovič. Nije Fàbregasu smetala ni maska koju je nosio na licu zbog loma nosa, zabio je prvi gol još od 22. prosinca.

Bila je to zapravo jedina prava šansa Chelseaja na utakmici koja nije obilovala velikim prilikama. Willian je u uvodnom dijelu pogodio prečku, a u nastavku je Matt Phillips propustio ogromnu šansu kada mu je Courtois skinuo šut.

Povremeni hrvatski reprezentativac Niko Kranjčar ušao je u igru u 81. minuti i nije se pretjerano pokazao u tako kratkom vremenu.

Chelsea je ovom pobjedom učvrstio vodeću poziciju Premier lige sa 73 boda, sedam više od Arsenala koji ima i utakmicu više. United je treći, a City četvrti uoči manchesterskog derbija u 17 sati na Old Traffordu.