Komentari 25

Česi ostali korak do senzacije: Wolff spasio branitelja naslova

1

Rukometaši Češke držali su Njemačku na konopcima gotovo do samog kraja, no europski prvak slavio je na kraju 22-19 uglavnom zahvaljujućio fantastičnim obranama Wolffa u posljednjim trenucima utakmice

Njemačka se i dalje muči, Prokopova reprezentacija ne izgleda kao branitelj naslova tijekom cijelog ovog prvenstva i pobjeda protiv Češke 22-19 iskopana je uz puno muke i jako malo lijepog rukometa.

Osim bodovima, Nijemci ne mogu biti zadovoljni apsolutno ni sa čime. Češka je igrala odlično, dominirala gotovo tijekom cijele utakmice, lako probijala Nijemce većim dijelom susreta, a u obrani pošteno tukla njemačke igrače. Sve ono što je prošlo, a nije prošlo puno toga, zaustavio je vrlo dobri Tomas Mrkva koji je utakmicu završio sa deset obrana.

U napadu su Nijemci nekako uspjeli zaustaviti veterana Zdrahalu, kojeg su limitirali na četiri gola iz 12 udaraca, no probijali su ih Čip na desnom krilu sa šest golova, Kasparek, Horak...

Kod europskog prvaka odličan, napokon, bio je Steffen Fäth. Srednji vanjski Njemačke zabio je osam golova iz 13 udaraca i da nije bilo njega Češka bi vjerojatno u posljednjih par minuta ušla s nedostižnom prednosti. Ovako, u 47. minuti Čip zabija za +2 i tu Česi - staju. Na gol Njemačke dolazi Andreas Wolff, iako je do tada odlični Heinevetter imao 12 obrana, i zaključava gol. Česi su ostali bez gola idućih 12 minuta, a Nijemci rade seriju 6-0 za prvu pobjedu u drugom krugu i nadu da mogu izboriti borbu za medalje.

Nijemci su sada vodeći u varaždinskoj skupini sa četiri boda, no pred njima su još utakmice sa Španjolskom i Danskom, a to će biti puno teže. Nastave li igrati ovako teško će do polufinala. U prvom krugu pobijedili su samo Crnu Goru, remizirali uz puno sreće s Makedoncima i Slovencima i nemaju zašto biti zadovoljni svojom igrom. Najbolji dio ove momčadi svakako su golmani jer Wolff i Heinevetter mogu zaustaviti baš svakoga ako imaju svoj dan. Napad je spor, dosadan, predvidljiv, bez raspoloženog vanjskog igrača. Krila su im inače pouzdana, no u Hrvatskoj puno promašuju i Gensheimer, i Groetzki, a Reichmann ne igra previše...