Chelsea obara rekorde, ManU 'ispustio' Reading

4

Chelsea je pobijedio Birmingham i oborio rekord u neporaženosti na svom terenu, a Manchester nije uspio 'slomiti' Reading, završilo je 0-0

Već 64 utakmice u nizu Chelsea nije izgubio na Stamford Bridgeu u Premiershipu. Niz je započeo u veljači 2004. godine, a rekord je oboren u nedjelju, kad je Mourinhova momčad pobijedila Birmingham 3-2. Do prvoga kola novog prvenstva rekord je držao Liverpool, koji između veljače 1978. i siječnja 1981. na svom travnjaku nije izgubio 63 utakmice zaredom. - Sretan sam zbog rekorda, ali i ne pretjerano zadovoljan rezultatom. Završilo je 3-2, a trebalo je biti najmanje 5-2 za nas. Ipak, možda pretjerujem jer je lijepo rekord obilježiti pobjedom 3-2 negoli rezultatom 0-0 - rekao je nakon utakmice Mourinho. Bivši igrač Chelseaja Mikael Forssell doveo je Birmingham u vodstvo u 15. minuti, a tri minute poslije poravnao je novak u redovima 'bluesa' Claudio Pizarro. Još jedna ovoljetna prinova, Florent Malouda, doveo je Chelsea u vodstvo u 31. minuti, a za novo poravnanje zabio je Olivier Kapo nakon pet minuta. Pogodak odluke postigao je Mickael Essien u 50. minuti. U nedjelju je igrao i Manchester United. 'Crveni vragovi' nisu uspjeli pobijediti Reading na svom Old Traffordu, završilo je 0-0. Osim dva unaprijed uračunata boda, ManU je izgubio i prvog napadača Waynea Rooneya. U prvom poluvremenu ozlijedio je stopalo i na odmoru je ostao u svlačionici. Umjesto njega ušao je debitant, Portugalac Nani. Najbliže pogotku United je bio kad je Ryan Giggs pogodio vratnicu u prvom dijelu, a nije im pomoglo ni to što su posljednjih 15-ak minuta igrali s igračem više. Manchester nije izgubio prvu utakmicu sezone već 18 godina i ako nešto u ovom remiju može biti pozitivno za Alexa Fergusona, onda je to baš ova činjenica. Manchesterove navijače može ohrabriti to što će uskoro zaigrati Carlos Tevez, koji u nedjelju nije igrao, baš kao ni Owen Hargreaves i Brazilac Anderson.