Komentari 18

Čile u Copa Americu krenuo pobjedom, Henriquez na klupi

4

U prvoj utakmici ovogodišnje Copa Americe domaćin Čile pobijedio je Ekvador 2-0. Golove su zabili Vidal i Vargas. Dinamov Angelo Henriquez ostao je na klupi za Čile

U petak nešto iza ponoći domaćin Čile i Ekvador otvorili su 44. izdanje Copa Americe. U sudaru dvije reprezentacije koje još čekaju na svoj prvi trofej Copa Americe bolji je bio domaćin. Čile je slavio 2-0 golovima Artura Vidala i Eduarda Vargasa.

Iako je Čile bio bolji u većem dijelu utakmice, otpor žilavih Ekvadoraca slomio je tek u 67. minuti. Arturo Vidal najprije je sam izborio penal, a onda ga i realizirao za 1-0.

U 83. minuti Ibarra radi veliku pogrešku na sredini terena. Njegov loš pokušaj da loptu vrati svojoj obrani presjekao je odlični Alexis Sanchez. Krilni napadač Arsenala sjajno je uposlio Vargasa, a ovaj zabija za konačnih 2-0 Čilea na otvaranju Cope.

Dinamov napadač Angelo Henriquez ostao je na klupi svih 90 minuta. U subotu na Copi igraju Meksiko - Bolivija, Urugvaj - Jamajka te Argentina - Paragvaj.