Čilić bez problema svladao Veića, čeka ga Troicki

1

U hrvatskome dvoboju dvojice vršnjaka na zagrebačkom ATP turniru Marin Čilić bez većih je problema pobijedio Antonija Veića 6-2, 7-6(6)

Impresionirani 21-godišnji Lošinjanin u prvom setu nije ni stigao pružiti otpor 22. tenisaču svijeta i drugom nositelju turnira. Čilić mu je oduzeo dva servisa te dobio 18 od 24 poena na svom servisu (prvom i drugom) za brzih 6-2. Mladi je Međugorac pritiskao autsajdera u ovom meču i cijelo vrijeme u drugom setu nakon što je vratio Veićev break sa samog početka. Kod 3-3 Veić je spasio dvije break-lopte, a isto se ponovilo i kod 5-5. Na kraju je meč ušao u tie-break, gdje je Čilić poveo 5-1, no Veić se opet nije predao: ulovio je vršnjaka na 6-6 rezultatu. S dva je napada Čilić ipak uspio riješiti pitanje pobjednika i očekivano dobiti meč. Veiću je četvrtfinale Zagreba najbolji plasman na turniru ATP serije u karijeri. Na početku tjedna bio je 255. tenisač svijeta, što je bio njegov najbolji plasman u dosadašnjem dijelu karijere. U Zagrebu je zaradio novih 45 bodova. Čilić će u polufinalu u subotu igrati protiv srpskog tenisača Viktora Troickog, koji je ranije tijekom dana izbacio lanjskog pobjednika, Ukrajinca Sergija Strahovskija, 6-3, 6-2.