Komentari 14

Čilić projurio pokraj Veselýja na startu Mastersa u Madridu

1

Marin Čilić uvjerljivo je započeo svoj nastup na Mastersu i Madridu svladavši Čeha Jiříja Veselýja 7-5, 6-1. Sljedeći mu je protivnik pobjednik meča Verdasco-García L.

Marin Čilić na uvjerljiv je način došao do treće ovogodišnje pobjede na ATP-touru. Najbolji hrvatski tenisač u prvom kolu turnira u Madridu iz serije Masters 1000 svladao je Čeha Jiříja Veselýja 7-5, 6-1 za sat i 18 minuta igre.

Deseti reket svijeta igrao je izjednačen tenis s 36. na ljestvici sve do 12. gema u prvom setu. Marin je tada iskoristio prvu break-loptu i uzeo set 7-5, a prethodno je obranio dvije na vlastitu servisu.

Međugorac je nastavio dominirati i na početku drugog seta u kojem je napravio još jedan break, ukupno četvrti dobiveni gem u nizu, za vodstvo 2-0. Veselý je napravio re-break, ali Čilić nije dopustio neizvjesnu završnicu te je još dva puta slomio Čeha i s novom serijom 4-0 priveo meč kraju.

Ukupno je Marin imao 66 posto ubačenog prvog servisa, od čega je nakon prvog servisa osvajao 69 posto poena, a nakon drugog 54 posto. S druge strane, Veselý je imao skromnih 31 posto osvojenih poena nakon drugog servisa, što je Čilić koristio za četiri oduzeta servisa u cijelom meču.

U idućem kolu Čilić čeka pobjednika španjolskog okršaja između Fernanda Verdasca i Guillerma Garcíje-Lópeza koji je na rasporedu u utorak. Ivo Karlović igra protiv Francuza Richarda Gasqueta peti meč dana od 11 sati.