Komentari 49

Ćiro iščupao bod: Lovro Medić spasio Zagreb u Vinkovcima...

4

Odigrane su dvije utakmice 18. kola Prve HNL. U Vinkovicima su Cibalia i Zagreb odigrali bez pobjednika 1-1, a istim rezultatom završila je utakmica Istre i Zadra

Nakon pobjede nad Dinamom, nogometaši Zagreba u Vinkovcima su protiv Cibalije odigrali 1-1.

Domaćini su u prvom poluvremenu bili puno bolja momčad, ali terensku inicijativu nisu uspjeli okruniti golom. Najbliže vodstvu bili su u 36. minuti kada je Pavličić odlično proigrao Mitrovića, ali igrač Cibalije nije uspio neometan zabiti iz blizine.

Ipak, u 47. minuti za Zagreb nije bilo spasa. S boka je ubacio Bartolović, a Petar Mišić je s pet metara zabio za vodstvo Vinkovčana.

Cibalia je i nakon gola nastavila s napadima, ali do drugog gola nisu uspjeli doći. I onda šok u 83. minuti. Hrvoje Štrok oslobodio se dvojice igrača i ubacio za Lovru Medića koji je zabio za 1-1.

Ovakvim raspletom nijedna momčad nije napredovala na ljestvici pa je Cibalija i dalje 10. s 16 bodova, dok je Zagreb posljednji s 13 bodova.

Remi Istre i Zadra

Istra je u Puli sa Zadrom odigrala 1-1. Za domaćine nije moglo bolje početi, poveli su već u 1. minuti iz penala kojeg je sigurno realizirao Stipe Bačelić-Grgić.

U samoj završnici prvog poluvremena drugi žuti karton dobio je Slavko Blagojević te je Istra ostala s igračem manje.

Zadrani su u nastavku s igračem više puno bolje zaigrali, a kao nagrada došao im je gol u 72. minuti. Zabio je Stipe Perica nakon asistencije Ivančića.

Istra je s osvojenim bodom ostala osma s 20 bodova, dok je Zadar na 11. mjestu s 14 bodova.

Belupo bolji od Osijeka

Slaven Belupo je u u Koprivnici pobijedio Osijek 2-0. Domaćini su sve riješili u prvih 45 minuta golovima Čanađije u 25. i Glavice u 45. minuti.

Belupo se pobjedom bodovno izjednačio sa Splitom i Rijekom na drugom mjestu.