Komentari 46

M. City preokrenuo Tottenham: Džeko opet junak 'građana'...

8

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 11. kola engleskog prvenstva Manchester City je pobijedio Tottenham 2-1. Tri boda 'građanima' je donio Edin Džeko u 88. minuti

Edin Džeko ponovno je bio spasitelj Manchester Cityja. Napadač BiH u igru je ušao u 73. minuti, a 15 minuta kasnije prekrasnim golom iz voleja donio je pobjedu svojoj momčadi 2-1.

Međutim nije sve dobro počelo za ekipu Roberta Mancinija. Tottenham je u 20. minuti poveo 1-0. Dobili su Spursi slobodnjak iskosa s desne strane, Huddlestone je ubacio, a najviši u šesnaestercu Cityja bio je Caulker, koji je glavom zabio za vodstvo Tottenhama.

Manchester City na izjednačenje je čekao do 65. minute, kada je Yaya Toure proigrao Sergija Agüera, a Argentinac je okrenuo svog čuvara i plasiranim udarcem pogodio suprotni kut golmana Friedela.

Nakon izjednačenja 'građana' uslijedila je luda završnica u kojoj je City ipak pobijedio, a Edin Džeko ponovno je bio spasitelj Roberta Mancinija.

Ovom pobjedom Manchester City je preskočio Chelsea i došao do drugog mjesta na prvenstvenoj ljestvici s 25 bodova, dva manje od gradskog rivala Uniteda. Tottenham je četvrtim porazom u sezoni ostao na šestom mjestu sa 17 bodova.