Komentari 58

Gvardiol odigrao cijelu utakmicu u pobjedi Cityja nad Leipzigom! Kovačić susret gledao s klupe

3

Joško Gvardiol odigrao je cijelu utakmicu u pobjedi Cityja dok je Mateo Kovačić utakmicu odgledao s klupe. City je dominirao cijelom utakmicom, ali je susret odlučen tek u posljednjih deset minuta

​​​​​Manchester City slavio je u drugom kolu skupine G Lige prvaka. Na Red Bull Areni u Leipzigu slavio je protiv domaćina rezultatom 3-1. Baš kao što je pobijedio i u prvom kolu protiv Crvene Zvezde. City je od početka utakmice krenuo dominantno i preuzeo inicijativu. Tražili su "građani" put do gola Leipziga i pronašli ga u 25 minuti kada je za 1-0 pogodio Phil Foden.

VIDEO Blamaža momčadi od milijardu eura: Newcastle je demolirao nemoćni PSG!

Foden je zabio nakon sjajne asistencije mladog veznjaka Rica Lewisa kojeg je proigrao Bernardo Silva. Asistencija je bila samo kruna na igru sjajnog Lewisa koji je svojim kretanjima među linijima izluđivao igrače Leipziga.

Champions League - Group G - RB Leipzig v Manchester City

U završnici prvog dijela sjajnu priliku je imao Erling Haaland, ali je Janis Blaswich obranio. RB Leipzig u prvom poluvremenu nije uputio niti jedan udarac u okvir suprničkog gola, no izjednačio je već u trećoj minuti nastavka. Njemački sastav je izveo brzu kontru, Yussuf Poulsen je fantastično asistirao Loisu Opendu koji se sjurio prema vratima i pogodio uz samu vratnicu.

VIDEO Pogledajte tragikomične reakcije. Dinamo treba čudo za izravan plasman u Ligu prvaka

"Građani" su ipak u završnici susreta stigli do tri boda golovima Juliana Alvareza u 84. minuti, te Jeremyja Dokua (90+2). Joško Gvardiol je za City protiv svog bivšeg kluba igrao cijeli susret, dok Mateo Kovačić nije ulazio u igru.

RB LEIPZIG - MANCHESTER CITY 2. KOLO SKUPINE G LIGE PRVAKA 21:00 , Red Bull Arena Leipzig
Leipzig
Obenda 47'
1 : 3
Manchester City
Foden 25', Alvarez 84'. Doku 90+3'
90+3'

Kraj utakmice u Leipzigu! City je slavio 3-1.

90+3

Sada je City dočekao kontru i zabio za 3-1. Alvarez je poslužio Dokua, koji nije imao težak zadatak i pogađa za 3-1,

84'

Kakav gol Alvareza! Sjajno je Argentinac pogodio s ruba kaznenog prostora. Primio je loptu, zastao na trenutak i odlučio pospremiti loptu pod gredu. City ima prednost 2-1.