Komentari 37

City uz sjajnog Nasrija izbacio Romu, BATE je skinuo Dinamo

3

Roma nije uspjela na domaćem terenu doći do osmine finala, Manchester City je golovima Nasrija i Zabalete pobijedio na Olimpicu s 2-0 i poslao Romu u Euro-ligu

Samir Nasri odabrao je pravi trenutak za svoju najbolju utakmicu ove sezone. Nakon 0-0 u prvom poluvremenu, fenomenalnim golom u rašlje Morgana De Sanctisa doveo je Manchester City u vodstvo u Rimu, a u 86. minuti asistencijom za Pabla Zabaletu osigurao je konačnih 0-2 i mjesto engleskog kluba u osmini finala Lige prvaka

U drugoj utakmici skupine Bayern nije imao nikakvih problema protiv CSKA, što znači da su Bavarci s 15 bodova pobjednici skupine, City s drugog mjesta ide među 16 najboljih, Roma nastavlja natjecanje u Europskoj ligi, a Rusi su završili svoj put u ovoj teškoj skupini.

Zanimljivo je bilo i u skupini G. Chelsea je s tri gola protiv Sportinga došao do zbroja od 17 golova u grupnoj fazi, najviše u cijeloj Ligi prvaka, a Schalke je u 62. minuti gostovanja u Mariboru zabio jedini gol. Max Meyer zabio je za tri boda, taman dovoljno da Nijemci preskoče Portugalce na ljestvici i prođu dalje. Mariboru svaka čast na sezoni u kojoj su završili na tri boda, a da su pobijedili Schalke, prošli bi u Europsku ligu

U skupini H BATE Borisov pobrinuo se da Dinamo više nije jedna od momčadi s rekordnim brojem primljenih golova u skupini Lige prvaka. Kod Athletica je bjeloruski klub primio još dva gola, ukupno 24 u šest utakmica, najviše u povijesti najjačeg europskog natjecanja.

Šahtar je bez suspendiranog Darija Srne osvojio bod u gostima kod Porta, a već se prije znalo da će Portugalci i Ukrajinci ostati na prvom i drugom mjestu u skupini.