Komentari 34

Ćorić ostavio 'srce na terenu', ali ipak ostao bez polufinala...

5

Imao sam set i break, ali umor me ulovio već tada. Stvarno sam se natrčao već u prvom setu i izgubio snagu. Pojavila se mala šansa u trećem setu, ali nije išlo...

Hrvatska nažalost nema dva predstavnika u polufinalu ovogodišnjeg izdanja ATP Umaga. Nakon Čilića koji je u ranijem meču glatko s 2-0 u setovima svladao Čeha Rosola, Borna Ćorić izgubio je od prvog nositelja turnira, Talijana Fabija Fogninija, 2-1 u setovima (7-5, 6-7(4), 3-6). Bio je 17-godišnji Zagrepčanin blizu da ostvari svoj najveći uspjeh u mladoj karijeri, no na kraju ipak nije uspio.

Dobro je Ćorić otvorio susret i već u trećem gemu prvog seta uzeo servis Fogniniju. Međutim, vratio se Talijan i dva puta uzimao servis mladom Hrvatu te kod rezultata 5-4 servirao za set. No, Borna vraća break te još jednom uzima servis Fogniniju za 7-5 u prvom setu nakon 43 minute.

Hrvatski je tenisač drugi set otvorio novim breakom, no u četvrtom gemu, Talijan vraća istom mjerom za 2-2. Otišao je set u tie-break gdje je Ćorić izgubio servis kod rezultata 3-3, a Fognini je ubrzo i osvojio set.

Fognini 'čistio' crte

Odlučujući set krenuo je s tri breaka zaredom, a onda je Fognini bio taj koji je uspio zadržati servis i poveo 3-1. U osmom gemu pri rezultatu 4-3 imao je Borna nekoliko pravih prilika za povratak u meč, no Fognini je nekoliko puta zaredom nevjerojatno pogađao crtu i uspio otići na 5-3. Tada se mladi Ćorić počeo mučiti s grčevima i više praktički nije mogao stajati na terenu što je Fognini znalački iskoristio i plasirao se u polufinale gdje ga čeka Urugvajac Cuevas

- Imao sam set i break, ali umor me ulovio već tada. Stvarno sam se natrčao već u prvom setu i izgubio snagu. Pojavila se mala šansa u trećem setu, ali nije išlo. Pokušao sam ući u meč što mirniji sam mogao i mislim da sam uspio, no nažalost nisam uspio pobijediti - rekao je vidno razočarani Ćorić za kamere HTV-a nakon utakmice.