Komentari 88

Čudesna akcija: Evo kako je Ivan Rakitić zabio Juventusu

4

Hrvatski reprezentativac Juventusu je zabio već u četvrtoj minuti finala Lige prvaka. Akcija je trajala minutu i četiri sekunde te je imala čak 18 dodira s loptom. Savršeno

Barcelona je na Raketin pogon otvorila finale Lige prvaka. Juventus je kapitulirao već u četvrtoj minuti, a gol za 1-0 je zabio sjajni Ivan Rakitić

Akcija za vodeći gol katalonskog kluba je trajala minutu i četiri sekunde te imala čak 16 dodavanja i 18 dodira s loptom. Završio ju je sjajnim golom hrvatski reprezentativac na asistenciju kapetana Andresa Inieste. Još jedan nevjerojatan podatak je da je svih 10 igrača Barcelone sudjelovalo u akciji za gol. Jedini koji nije sudjelovao bio je golman Ter Stegen.

Goal.com u suradnji s Optom donosi nam grafički prikaz fantastične akcije koja je dovela Barcelonu do ranog vodstva.

Ivan je ovim golom pokazao i da Barcelona nisu samo Messi, Suarez i Neymar jer ovo je prvi put od 28. veljače da jedan od spomenute trojke nije sudjelovao golom ili asistencijom. Naravno, izuzmemo li golove iz penala. Uz to, Rakitićev gol u četvrtoj minuti treći je najbrži u finalima Lige prvaka nakon Maldinija koji je zabio u prvoj te Mendiete koji je zabio u trećoj minuti.

Nakon Rakitićeva ranog gola Morata je zabio za 1-1, a Suarez i Neymar u drugom su dijelu donijeli peti naslov Lige prvaka Barceloni.