Čudesna Swiatek osvojila peti naslov u nizu pobjedom u Rimu

Prva tenisačica svijeta dvadesetogodišnja Poljakinja Iga Swiatek u nedjelju je na teniskom WTA turniru u Rimu obranila naslov i osvojila svoj peti naslov u nizu pobijedivši u finalu Tunižanku Ons Jabeur (WTA-7.) sa 6-2, 6-2.

Tennis Internationals - Internazionali BNL d'Italia - Women's final - Swiatek vs Jabeur

Prije Rima Swiatek je slavila u Dohi, Indian Wellsu, Miamiju i Stuttgartu. Prošle je godine osim Rima slavila u Adelaideu, a 2020. je osvojila Roland Garros.

Tjedan dana prije početka Roland-Garros (22. svibnja-5. lipnja) gdje je Poljakinja velika favoritkinja, Swiatek je upisala 28. pobjedu zaredom nakon sat i 22 minute igre.

Za Jabeur je ovo drugo uzastopno finale, nakon što je prošli tjedan osvojila naslov u Madridu. Prije toga je osvajala turnire Ona ima dvije titule u karijeri, osim Madrida osvojila je i Birmingham prošle godine.