Komentari 81

Čudesni Harry Kane srušio je Arsenal u londonskom derbiju

7

Arsenal je šokirao White Hart Line te poveo iz jedinog udarca u okvir gola u prvom dijelu. No Harry Kane dvama golovima donosi slavlje Tottenhamu u velikom derbiju

Tottenham i Arsenal odmjerili su snage u derbiju sjevernog Londona. Na White Hart Lineu u 24. kolu Premiershipa završilo je pobjedom Tottenhama koji je slavio 2-1 na krilima čudesnog Harryja Kanea protiv Arsenea Wengera koji je vodio Arsenal u jubilarnoj 700. utakmici u Premiershipu. Neće je Arsene pamtiti po dobrome...

Spursi su posljednji put u ligi završili ispred Arsenala 1995. godine. Navijači "topnika" još pamte dominaciju od 19. ožujka 2000. i 22. siječnja 2008. U tom periodu Arsenal je imao rekordnu 21 utakmicu u nizu u kojima nisu izgubili od Tottenhama.

Arsenal jedanput pucao i jedanput zabio

Arsenal je šokirao White Hart Line u 12. minuti utakmice. Welbeck je sjajno prošao po desnoj strani i ubacio za Oliviera Girouda. Činilo se kako je Francuz promašio loptu, no zapravo je to bila idealna asistencija za Mesuta Özila na drugoj stativi. Özilu je to bio treći gol u zadnja tri nastupa za "topnike" u svim natjecanjima.

Tottenham je pritisnuo, ali briljirao je golman Arsenala, Kolumbijac David Ospina, koji je ukrotio sve pokušaje domaćih u prvom poluvremenu. Spursi su gubili, ali uopće nisu izgledali loše. Arsenal je zabio iz jedinog udarca u okvir gola u prvom dijelu.

Kane potopio Arsenal

Tottenham je izjednačio u 56. minuti utakmice. Spursi su izveli korner, a Kane je zabio za izjednačenje. Zasluženo. Tottenham je igrao dobro cijelo prvo poluvrijeme i nastavio je u istom ritmu u drugom. Kaneu je to bio 21. gol u svim natjecanjima za Tottenham ove sezone, a nedavno je potpisao novi ugovor.

REUTERS/PIXSELL

Smračilo se pred očima navijačima Arsenala kad se Kane ukazao drugi put na utakmici. Samo četiri minute prije kraja, Kane je nebeski visokim skokom zabio za 2-1. Spursi su uzeli sva tri boda. S ovom pobjedom Tottenhama, Spursi su preuzeli Arsenalu peto mjesto i sad imaju bod više od gradskih rivala.