Komentari 11

Dajte "Vukovima" plaću! Cibona je izborila TOP 16

1

Sjajni Marko Tomas dovukao je Cibonu do 73-71 pobjede te do novog ulaska u TOP 16 Eurolige! Ždrijeb je u ponedjeljak, izvući će se četiri skupine

Već nakon 45 sekundi Cibona je imala potrebna četiri koša razlike i bila je među najboljih 16 momčadi Eurolige, ali 35 minuta poslije Asvel je prvi put poveo i  šokirao 4500 gledatelja u Draženovom domu. Ipak, Marko Tomas dovukao je Cibonu do 73-71 pobjede i novog, šestog ulaska u TOP 16 Eurolige! 'Vukovi' su od početka utakmice, polako, ali sigurno radili razliku, pa je već nakon sedam minuta bilo 18-10, a najveću prednost imali su na samom kraju poluvremena, 46-36. Fenomenalnu tricu zabio je Tomas u zadnjoj sekundi, preko ruke iz samog kuta. Potezom je podigao publiku na noge. U nastavku sve se nastavilo istim ritmom, a Gordon je blokadom pa nešto kasnije i zakucavanjem iza leđa, podigao na noge sve prisutne. Bilo je 58-45 i činilo se kako je stvar riješena. No, za malo drame pobrinuo se Asvel koji je napravio seriju i četiri minute prije kraja poveo 64-63. U tim trenucima saznao se i rezultat iz Turske koji je odgovarao Ciboni. Žalgiris je bio bolji od Fenerbahčea pa je Cibosima trebala bilo kakva pobjeda. Francuska momčad imala je svoje posljednje vodstvo na utakmici pri rezultatu 67-66, a potom je Tomas ubacio polaganje i par slobodnih bacanja te tako doveo Cibonu do velikog slavlja.
- Imali smo prednost u trećoj četvrtini, no nismo do kraja mogli pratiti ritam. Ovo nam je velika nagrada za sve nedaće. Puno nam je bilo lakše kad smo čuli za rezultat iz Turske. Hvala publici, bez njih bi bilo puno teže. Mislim da smo prolazom skupine premašili cilj, ali sad moramo dovesti pojačanja da budemo konkurentni u nastavku natjecanja - rekao je trener Velimir Perasović nakon utakmice. Nadamo se kako će trener i igrači konačno dobiti zaslužene plaće. Inače, ždrijeb je u ponedjeljak, a izvući će se četiri skupine po četiri momčadi.