Komentari 68

Dalića boli glava! Nakon Pive i Vrsaljka ozlijedio se i Kalinić...

1

Prvi golman hrvatske nogometne reprezentacije, Lovre Kalinić, ozlijedio se u susretu svoje Aston Ville i West Bromwich Albiona. Kalinić je stradao u sudaru s veznjakom Livermoreom u smiraju prvog poluvremena

Izbornik Zlatko Dalić ima razlog za novu glavobolju!

U susretu 33. kola engleskog Championshipa između Aston Ville i WBA (0-2) ozlijedio se prvi vratar hrvatske nogometne reprezentacije, Lovre Kalinić. Hrvatski golman nastradao je u jednom duelu s veznjakom Jakeom Livermoreom potkraj prvog poluvremena. Izdržao je do kraja poluvremena, ali je u nastavku ostao u svlačionici. Težina ozljede još nije poznata, a njegova Villa izgubila je 2-0.

Novi su to problemi za Zlatka Dalića jer su do kraja sezone otpali lijevi bek Josip Pivarić i desni bek Šime Vrsaljko pa je obrambena linija na čelu s golmanom desetkovana pred utakmice kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Vrsaljku je sezona gotova! Za 7 dana ide na operaciju koljena

Hrvatska sljedeću utakmicu igra protiv Azerbajdžana Nikole Jurčevića 21.3. na Maksimiru, a već 24.3. ide na noge Mađarskoj.

Pivarić operirao koljeno: Prvi dan odrađen, hvala puno svima

Ako Lovre Kalinić ne bude spreman na gol bi trebao uskočiti Dinamov Dominik Livaković koji je dosad bio u statusu drugog golmana reprezentacije, a mjesto trećeg golmana nakon SP-a bilo je rezervirano za Bruggeovog Karla Leticu koji je u zadnjih nekoliko mjeseci ostao zamrznut na klupi.

Sve ozbiljnije se nameću i neki HNL golmani poput Josipa Posavca, Marka Malenice i Simona Sluge, a Zlatko Dalić će imati zahtjevan zadatak odabrati one najbolje.

Na lijevom beku se također pojavljuje problem jer Ivan Strinić još nema nastup za Milan ove sezone. Dinamov Marin Leovac još nije uhvatio pravu formu jer je i on dugo bio 'out' pa se kao opcije za lijevi bok nameću Leverkusenov Tin Jedvaj (koji je ipak primarno stoper), Borna Barišić iz Glasgow Rangersa te mladi Domagoj Bradarić iz Hajduka. Tu je Borna Sosa koji lovi formu nakon ozljede, a u porazu svog Stuttgarta kod Leipziga odigrao je pet minuta.

Na mjesto desnog beka još gora situacija. Vrsaljko je u Belgiji operirao koljeno i nema ga do kraja sezone. Od desnih bekova imamo tek Karla Bartoleca koji igra vrhunski u danskom Nordsjaellandu, ali ima tek jedan nastup za reprezentaciju, protiv Jordana prošle godine. Ipak, njegova dobra forma ne smije se ignorirati, ove sezone je zabio dva gola i namjestio četiri u 28 utakmica. Na tom mjestu mogu konkurirati Hajdukov Fran Tudor (već bio u reprezentaciji na Čačićevim turnejama) te Osijekov Alen Grgić. Ispred njih bi bio Josip Juranović da se nije nezgodno ozlijedio.

Veliki problemi su to za Dalića koji će morati pronaći dobitnu formulu za nastavak sezone.