Komentari 11

Dana White priznao pogrešku suca: Lawler će dobiti revanš

1

Na UFC-u 235 u Las Vegasu debitirao je Ben Askren, bivši Welter prvak u ONE-u. Protivnik mu je bio legenda oktogona Robbie Lawler, a Askren je pobijedio kontroverznim prekidom suca Herba Deana nakon gušenja

Lawler je bio jako dobar protiv debitanta Askrena. Hrvački ga je prebacio preko sebe tzv. slamom, u klinču je nekoliko puta kvalitetno udario bivšeg prvaka ONE-a, posebno je dobro bilo koljeno u tijelo. Zatim je Ben Askren 'zaključao bulldog choke', sudac je pomislio da je Lawler ostao bez svijesti i prekinuo borbu.

Legenda UFC-a odmah se pristigla i počela protestirati, ali Herb Dean je dosudio kraj borbe i to se više nije moglo promijeniti. Tom je odlukom ostao šokiran i predsjednik UFC-a Dana White

- Moramo dogovoriti revanš te borbe, to je jedino pošteno. Mislim da je sudac donio lošu odluku. No to ne umanjuje činjenicu da je Askren uspio dovesti Lawlera u tu poziciju. - rekao je White i prokomentirao Askrenovu predstavu:

- Teško je doći u UFC i odmah u prvoj borbi zablistati i izgledati odlično. Nije to lako. Ne zanima me tko ste, tko mislite da jeste, gdje ste bili ili što ste napravili. Teško je doći na ovu pozornicu po prvi put. Zato će revanš biti odličan - završio je predsjednik UFC-a.

Kad će to biti, još nije poznato. No, Robbie Lawler ima se čemu nadati u uzvratu.