Komentari 40

Hrvatska se oprostila od SP-a: Danska lakoćom pobijedila Egipat i osvojila prvo mjesto

3

Danci će u četvrtfinalu na Mađare, a ostali parovi u srijedu su: Francuska - Njemačka, Švedska - Egipat te Norveška - Španjolska

Danski rukometaši svladali su Egipat 30-25 (17-12)  u zadnjoj utakmici IV skupine, pa je Hrvatska okončala svoj nastup na Svjetskom ptvenstvu u Poljskoj i Švedskoj bez četvrtfinala, kao deveta.

Rukomet 00:57

Kaubojima je za prolaz trebala pobjeda Egipta s 11 razlike, no već nakon petnaestak minuta Danci su vodili s 9-3 i bilo je jasno da je sve osim pobjede dvostrukih svjetskih prvaka znanstvena fantastika.

Danci su dobili prvo poluvrijeme s 17-12, a u drugom dijelu su Skandinavci znalački sačuvali snagu i pobjedu.

Main Round - Egypt v Denmark
Metličić otvoreno: Cveba, vrime je! Ovo je ponašanje sramotno!

Pitlyck i Gidsel su s po  8 golova predvodili Dance, a Saeed s 6 Egipćane.

Danska je tako zauzela prvo mjesto u skupini i u četvrtfinalu će igrati s Mađarskom, dok će Egipat na domaćina Švedsku.

U Katowicama su Norvežani pobijedili Njemačku s 28-26 (18-16), osvojili skupinu, te osigurali sraz sa Španjolcima u četvrtfinalu.

Danska
60'

Kraj utakmice.

58'

Danska je malo usporila tempo, ali i dalje imaju veliku prednost koju će Egipat teško stići.

54'

Drugi pogodak večeras za Egipat je zabio Mahmoud.

53'

Pytlick je bio siguran s devet metara, nakon čega je uzvratio Elderaa. Uslijedila je i još jedna obrana fenomenalnog Landina koji je obranio je 13. put večeras. Sandan nije bio dovoljno precizan. Za +8 ponovno je zabio Pytlick.

44'

Egipćani su sada šest minuta bez pogotka te izgledaju potpuno nemoćno pored Danske. Sjajni Landin obranio je Mohamed i sačuvao prednost od osam razlike.