Komentari 17

Darijo Srna asistirao pa zabio prekrasan slobodni udarac

1

U zadnjoj utakmici 27. kola prvenstva Ukrajine Šahtar je u gostima slavio protiv Zorije 5-1, a asistent kod prvog, te strijelac petog gola za Šahtar bio je Darijo Srna

Uvjerljivom pobjedom protiv Zorije branitelj naslova ponovo se vratio na čelnu poziciju u ukrajinskoj Premierligi s istim brojem bodova, ali boljom razlikom pogodaka od kijevskog Dinama.

Kod Zorije su “rudari” lako došli do troboda, a u vodstvo ih je već u 8. minuti doveo Mhitarjan koji je iskoristio ubacivanje Darija Srne s desnog boka. To je bila peta asistencija hrvatskog reprezentativca u ukrajinskoj ligi ove sezone. Na 2-0 nakon novih osam minuta igre povisio je Brazilac Teixeira, da bi u 31. minuti njegov sunarodnjak Adriano, realiziravši jedanaesterac, praktički razriješio sve dileme oko pobjednika.

Nakratko je nadu domaćima u 72. minuti smanjenjem na 1-3 ukazao Siljuk, međutim, taj je gol samo dodatno razgoropadio goste iz Donjecka koji s dva pogotka u narednih pet minuta “potapaju” Zoriju. Prvo je svojim drugim na utakmici, te ukupno devetim prvenstvenim zgodtikom ove sezone, Armenac Mhitarjan ponovno vratio na tri gola prednosti, a potom je Darijo Srna završio posao iz slobodnog udarca u 77. minuti. Kapetan Šahtara i hrvatske reprezentacije pogodio je preko živog zida u bliži kut, postigavši svoj treći ligaški gol ove sezone.