Debakl Manchester Cityja na Stamford Bridgeu

3

U derbiju 11. kola Premiershipa Chelsea je potpuno nadigrao Manchester City i slavio čak 6-0. Daleko uspješniji je bio Cityjev gradski rival

Londonski Chelsea očigledno se oporavio od šokantnog odlaska bivšega glavnog trenera Josea Mourinha. Nakon 2-0 pobjede u Ligi prvaka protiv Schalkea, "bluesi" su u derbiju 11. kola engleskog Premiershipa Manchester Cityju našeg Vedrana Ćorluke zabili čak šest golova. I to obrani koja je do današnjeg susreta tijekom deset utakmica primila samo osam golova.
Obranu Cityja načeo je Frank Lampard dvama odličnim dodavanjem. U 16. minuti engleski veznjak preciznom loptom pronašao je Essiena, a petnaest minuta poslije Lampard je proigrao i Drogbu za 2-0. Pravi "potop" Erikssonove momčadi uslijedio je u drugom poluvremenu. U 56. minuti opet je zabio napadač iz Obale Bjelokosti, a njegov primjer slijedili su Cole (60'), Kalou (75') i Ševčenko (90').
Lošeg početka sezone Manchester Uniteda više se gotovo nitko ne sjeća (tri utakmice bez pobjede). U međuvremenu "crveni vragovi" opet su uhvatili pobjednički ritam, a protiv Iddlesbrougha ubilježili su već osmu pobjedu u nizu.
Niko Kranjčar odigrao je još jednu vrlo dobru utakmicu za Portsmouth. Hrvatski reprezentativac čak je izborio jedanesterac u sudačkoj nadoknadi, ali Mwaruwari nije bio precizan s bijele točke.

REZULTATI 11. KOLA:
Sunderland - Fulham 1-1 (Jones 86'/ Davies 32')
Manchester United - Middlesbrough 4-1 (Nani 3', Rooney 33', Tevez 55', 85'/ Aliadiere 6')
Chelsea - Manchester City 6-0 (Essien 16', Drogba 31', 56', Cole 60', Kalou 75', Ševčenko 90')
Birmingham - Wigan 3-2 (Kapo 26'-11m, 81', Ridgewell 67'/ Bent 23', 59')
Reading - Newcastle 2-1 (Kitson 53', Long 84'/ Duberry 76'-ag)
Portsmouth - West Ham 0-0