Komentari 13

Debitant Pazzini donio Interu pobjedu, hat-trick Cavannija

1

Nogometaši Intera pobijedili su Palermo 3-2 u derbiju 22. kola talijanske nogometne lige nakon što su gosti prvo poluvrijeme dobili 2-0. Napoli je dobio Sampdoriju 4-0

Nogometaši Intera pobijedili su Palermo 3-2 u derbiju 22. kola talijanske nogometne lige nakon što su gosti prvo poluvrijeme dobili 2-0. Za pobjedu domaćih najzaslužniji je bio Giampaolo Pazzini (26). Napadač kojeg su Milanezi potpisali u petak dovevši ga iz Sampdorije ušao je u igru u 46. minuti umjesto mladog Brazilca Coutinha. Već u 57. je svoj debi okrunio pogotkom leđima okrenut golu smanjivši na 2-1, da bi u 73. nakon nabacivanja Maicona iz slobodnog udarca glavom utrčao na prvu vratnicu izjednačivši na 2-2. Konačno, u 76. je minuti iznudio 11-erac koji je u gol za pobjedu pretvorio Samuel Eto'o.

Eto'ou je to bio 13. prvenstveni pogodak ove sezone, dok je Pazzini stigao do brojke osam.

Palermo je imao 11-erac pri 2-1 vodstvu koji je u 62. minuti propustio realizirati Argentinac Javier Pastore. Njegov je udarac obranio Julio Cesar. Brazilski je golman također spasio pobjedu domaćinima u 88. minuti nakon što je obranio gromovit volej Balzarettija iskosa s lijeve strane, i to nakon što mu je loptu dodatno skrenuo Maicon.

Aktualni su prvaci tako pod vostvom trenera Leonarda došli do pete prvenstvene pobjede u šestoj ovogodišnjoj utakmici.

Drugo mjesto na ljestvici uvjerljivom je domaćom pobjedom (4-0) nad Sampdorijom zadržao Napoli. Trostruki je strijelac za domaće, pri čemu jednom iz penala, bio urugvajski centarfor Edinson Cavani. Trenutačno je na prvom mjestu ljestvice strijelaca sa 17 postignutih golova.

Lecce i Cesena odigrali su derbi začelja. Završilo je 1-1, a Igor Budan je u 82. minuti, pri vodstvu domaćih 1-0 promašio 11-erac. U igru je 30-godišnji riječki centarfor, koji i dalje čeka svoj prvi ovosezonski prvesntveni pogodak, ušao u 57. minuti.

U nedjeljnih šest odigranih utakmica 22. kola igrači su pucali sedam 11-eraca. Realizirali su samo tri. Dva su promašena, po jedan sa svake strane, na utakmici Cagliarija i Barija (2-1).

Dvoboj između Bologne i Rome prekinut je u 16. minuti pri rezultatu 0-0 zbog snježnih padalina.