Komentari 52

Debitirao za Villarreal s 35 pa zabio dva gola Hajduku: Šteta za penal, sad nam neće biti lako

Posebna večer za mene jer sam debitirao u Europi, a poklopilo mi se, rekao je Jose Luis Morales, koji je ovo ljeto bez odštete stigao u "žutu podmornicu" i srušio Hajduk s dva gola

Villarrealov napadač Jose Luis Morales, koji je zabio dva gola u pobjedi od 4-2 nad Hajdukom u pretkolu Konferencijske lige, rekao je da je rezultat trebao biti uvjerljiviji.

- Generalno gledano dobro smo izgledali, ali smatram da smo zaslužili uvjerljiviju pobjedu - izjavio je 35-godišnji Morales u obraćanju medijima nakon utakmice.

POGLEDAJTE VIDEO: Koreografija Torcide protiv Vitorije

Koreografija Torcide protiv Vitorije VIDEO

Villerreal je u četvrtak navečer pobijedio u prvom susretu odigranom u Valenciji, a uzvrat će biti za tjedan dana u Splitu.

- Jako sam zadovoljan. Za mene je ovo bila posebna večer jer sam debitirao u europskom natjecanju, a sve mi se poklopilo da doživim prekrasnu noć - izjavio je Morales.

Utakmica je odigrana pred oko 11.000 gledatelja na stadionu kluba Levante jer se u 60-kilometara udaljenom gradiću Vila-real obnavlja stadion.

Trener Villarreala: Nije gotovo, znamo kako se ponašati i protiv Juventusa, Bayerna ili Hajduka

Tijekom utakmice nitko nije poznavao tako dobro taj teren kao Morales jer je godinama ondje igrao za Levante sve dok ljetos nije stigao u Villarreal.

- Nastojao sam dati sve od sebe i pomoći ekipi. Na kraju mi se taj rad vratio u obliku dva zabijena gola i asistencije - napomenuo je.

Morales je za Villarreal bio odigrao samo 18 minuta prošlu subotu u prvenstvenoj pobjedi nad Valladolidom, a protiv Hajduka je zaigrao u udarnoj postavi jer je trener Unai Emery odlučio dati priliku nekim pričuvnim igračima.

Dvostruki strijelac je do 23. godine igrao za trećeligaša AD Parla, potom prešao u Fuenlabradu pa drugu momčad Levantea u istom rangu natjecanja. Kratko je bio na posudbi u Eibaru 2013/14., a zadnjih osam godina nastupao je za Levante i s njim izborio ulazak u Primeru.

LEVANTE UD CF v GETAFE CF.LA LIGA 2021/2022. ROUND 9.

Hrvatski doprvak Hajduk je poveo već u drugoj minuti pogotkom Stipe Biuka.

- U tom svom prvom napadu su nas ulovili dok smo bili loše postavljeni, ali onda smo dobro reagirali - rekao je Morales koji je izjednačio u 14 minuti.

Hajdukov napadač Marko Livaja zabio je u 19. minuti autogol, a onda je Morales u 36. minuti opet zatresao mrežu za 3-1. U samoj završnici prvog poluvremena dodao je loptu kolegi u napadu Gerardu Morenu da postigne pogodak za 4-1.

- Igrali smo puni samopouzdanja, u skladu s planom koji smo imali od početka. Zato smo već na poluvremenu ostvarili takav rezultat - izjavio je Morales.

Biuk pamti gol, Elez izlazak uz veliki upitnik, a Kale ni kriv ni dužan četiri gola u mreži. Opet!

- U drugom poluvremenu smo pak nastojali dodatno kontrolirati igru te dolaziti pred vrata Hajduka, no nismo uspijevali iskoristiti prilike - dodao je.

Hajduk je pet minuta prije kraja utakmice zabio gol iz jedanaesterca za 4-2.

- Zbog tog penala ćemo, nažalost, morati biti 100 posto koncentrirani u uzvratu. Neće nam biti lako ondje - zaključio je Morales.

POGLEDAJTE VIDEO: FNC 7 SPEKTAKL U PULI 3.9.