Komentari 15

Derbi začelja bez pobjednika! Istra je i dalje ispred Cibalije

1

Puljani su do izjednačenja stigli fantastičnim pogotkom brazilskog veznjaka Badyja koji je s 25 metara neobranjivo pogodio gornji lijevi kut domaćega gola

Cibalia je u derbiju začelja na domaćem terenu remizirala (1:1) s Istrom 1961 i tako tri kola prije prvenstvene sezone zadržala bod više u odnosu na posljednjeplasiranu momčad lige. Vinkovčani su u ranoj fazi utakmice poveli pogotkom Dabre, onda su im se ozlijedila dva važna igrača (Galić i Plum), što su iskoristili Puljani i eurogolom Badyja stigli do vrijednog boda.

Domaća je momčad povela iz prve prave akcije, već u 5. minuti. Galić je dugo držao loptu na lijevoj strani, pa sjajno proigrao Dabru koji prizemnim udarcem s desetak metara vara Ćorića. No, samo pet minuta kasnije prvi problemi za Vinkovčane, igru je zbog ozljede morao napustiti Galić, asistent kod prvog gola, ali i najbolji pojedinac Cibalije ove sezone.

Puljani su do izjednačenja stigli fantastičnim pogotkom brazilskog veznjaka Badyja koji je s 25 metara neobranjivo pogodio gornji lijevi kut domaćega gola. Sve se to događalo kada je Cibalia igrala s deset igrača, vani je bio Plum koji je odmah zbog ozljede i napustio igru.

Puljani su u 54. minuti mogli do potpunog preokreta, Ottochian je snažno tukao, ali domaći vratar Brkić bio spreman. Cibalia je bila bolja i u nastavku; jednom je Dabro nespretno u mat-situaciji skinuo loptu s glave Peričića, dok na drugoj strani pamtimo i dalekometan pokušaj Halilovića koji je završio u naručju Brkića. U završnim minutama Istru je do boda mogao odvesti Antunović, ali je iz dobre pozicije tukao visoko iznad gola.