Komentari 31

VAR poništio gol Griezmanna, Tunis je pobijedio Francusku, ali nije prošao u daljnju fazu SP-a

Pirova pobjeda za Tunižane. Odlično i hrabro su parirali aktualnim svjetskim prvacima te u konačnici pobijedili. Međutim, kako je Australija savladala Dansku, nisu prošli dalje

Tunižani su po prvi puta u svojoj povijesti savladali Francusku. Minimalnu pobjedu od 1-0 donio je Wahbi Khazri u 58. minuti nakon fantastičkog solo prodora u kojem je prizemnim udarcem savladao Mandandu.

FIFA World Cup Qatar 2022 - Group D - Tunisia v France

Tunižani su u tim trenucima bili na drugom mjestu jer su Danska i Australija igrale 0-0. Ipak, tuniško slavlje je bilo kratkog vijeka, Leckie je zabio gol u 60. minuti. Australci su vješto branili rezultat što im je donijelo prolazak u osminu finala SP-a. Francuzi su skupinu završili kao vodeći s šest bodova, jednako kao i drugoplasirani Australci, treći je Tunis, a zadnja je Danska.

Tunižani su hrabro otvorili utakmicu protiv favorizirane, ali i rezervne postave Francuske. Opasno su prijetili, zabili su i gol, ali iz zaleđa, dok su se Francuzi vješto branili.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez izglednih prilika Francuske koji su se tek trgnuli u nastavku nakon što je Tunis poveo. Deschamps je uveo Dembelea, Mbappea i Griezmanna kao odgovor na jalovost u napadu.

Kakav šok za Dance: Australija prošla u osminu finala na SP-u!

Pojačali su Francuzi napade na tuniškoj polovici, na kraju je zabio i Griezmann u 98. minuti, ali je zbog zaleđa poništen gol.

SP KATAR 2022, SKUPINA D, 3. KOLO 16.00 , Education City Stadium
Tunis
Khazri 58'
1 : 0
Francuska
90'+9

Ipak ništa od gola! VAR je poništio gol Griezmanna zbog zaleđa. Tunis je savladao Francuze, ali nisu uspjeli proći u daljnju fazu natjecanja.

90'+8

Goooool! Griezmann je izjednačio! Tuniška obrana izbila je jedan od mnogih ubačaja sa strane, lopta je došla do Griezmanna koji je s vrha peterca zabio za 1-1.

90'+7

Gotovo je za Tunižane. Australci su savladali Dance 1-0 i prošli u nokaut fazu SP-a u Katru.

90'+2

Prilika za Francuze iz slobodnjaka na 20-ak metara. Mbappe je pucao direktno u živi zid.