DFB-Supercup: Ivica Olić asistent u pobjedi Bayerna

10

Bayernovi nogometaši Ivica Olić i Pranjić, unatoč 'prijetnjama' Rakitića da sada dolazi njihovo vrijeme, nadigrali su Schalke i uzeli 4. Superkup

Nogometaši Bayerna osvojili su četvrti naslov njemačkog Supercupa, pobijedivši u Augsburgu Schalke 2-0. Ivica Olić asistirao je za drugi gol. Ivica Olić i Danijel Pranjić odigrali su svih 90 minuta za Bayern, Olić u vrhu napada s Miroslavom Kloseom, a Pranjić u veznom redu, dok je Ivan Rakitić također proveo svih 90 minuta na terenu u veznom redu Schalkea. U dvoboju pred više od 30.000 gledatelja na Impuls-Areni u Augsburgu, Bayern je pobjedu osigurao u sedam minuta razmaka u drugom poluvremenu. Pranjić, koji je odigrao vrlo solidnu utakmicu, sudjelovao je u akciji kod prvog gola. Fino je dodao loptu Kloseu u for, a ovaj ju je pored golmana Schalkea Neuera, koji je istrčao daleko ispred svog gola, gurnuo samo kratko do Thomasa Müllera, koji je bez problema proslijedio loptu u Schalkeov prazni gol. Zbilo se to u 75. minuti. A u 81. minuti, Olić je izravno asistirao Kloseu za konačnih 2-0. Olić je napravio odličan prodor po desnoj strani, gurnuo je loptu prema rubu peterca koju je kratko zahvatio jedan igrač Schalkea. No, lopta je stigla do Klosea, a njemački reprezentativac je nakon asistencije upisao i pogodak u ovoj utakmici. Bayernu je ovo bio sedmi DFB-Supercup i četvrti naslov, a prvi nakon 20 godina. No, valja naglasiti da se ovo natjecanje nije redovito održavalo. Po četiri naslova pobjednika Supercupa imaju još Werder iz Bremena i Borussia. Schalke je prvi puta u povijesti bio sudionik Supercupa.