Komentari 8

Dimitar Berbatov na Old Traffordu vs. Gerrard 3-2

1

Berbatov nije 'redsima' dopustio da ponesu bod kući. Na Old Traffordu se gotovo sam pobrinuo za pobjedu i 3 boda zabivši hat-trick za konačnih 3-2

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su Liverpool na Old Traffordu 3-2 u utakmici petog kola engleskog Premiershipa. Ogled dva kluba koja su rekorderi po broju naslova u engleskom prvenstvu (svaki po 18 naslova) otišao je na stranu domaćina kojeg je trima golovima do pobjede doveo bugarski napadač Dimitar Berbatov. Raspoložen je bio strijelac 'crvenih vragova', premda je s druge strane opasno prijetio poništiti mu trud Steven Gerrard. Mreže su na Old Traffordu mirovale sve do završnice prvoga dijela kada je, u 42. minuti, Giggsovo ubacivanje iz kuta Berbatov glavom pretvorio u uvodnu prednost domaćina. Zadužen za njegovo markiranje bio je Fernando Torres, no španjolski je reprezentativac u potpunosti zakazao prilikom ubačaja u kazneni prostor. Za 2-0 Berbatov se posebno potrudio. Minutu nakon što je pogodio okvir gola Nani je lijepim ubačajem s desne strane uposlio bugarskog napadača na nekih dvanaest metara. Berbatov je loptu podigao i škaricama ju, uz pomoć grede, smjestio iza leđa Pepea Reine. Bilo je to u 59. minuti, samo pet prije no što je Gerrard s bijele točke smanjio na 2-1. Jedanaesterac je za 'redse' izborio Torres, kojeg je prekršajem zaustavio Evans. Već u 69. bilo je 2-2. Slobodan udarac, kroz živi zid domaće momčadi, u Van der Sarovu mrežu ponovno je smjestio Gerrard za nadu Liverpoola u bod s Old Trafforda. Oduzeo im ga je, zaključivši 'hat-trickom' sjajnu igru, u nedjelju sjajni Berbatov. Tri je boda svojoj momčadi donio, a sebi zacementirao mjesto u udarnih 11 sastava kojeg vodi Sir Alex Ferguson, novim preciznim udarcem glavom. Zabio je za konačnih 3-2, svoj šesti prvenstveni gol sezone, u 84. minuti...