Komentari 156

Dinamo je slavio u maglovitom Gradskom vrtu, eurogol Pjace

5

Dinamov napadač Marko Pjaca se sjurio s tridesetak metara, predriblao trojicu Osjekovih igrača, izbio sam pred golmana Mikulića i zabio pobjednički gol 'modrih'

Osijek je u sklopu 20. kola Prve HNL dočekao Dinamo na maglom obavijenom Gradskom vrtu. Vidljivost je u prvom poluvremenu bila dobra, ali u drugom se gotovo ništa nije vidjelo preko televizijskog prijenosa. Međutim, s centra su se vidjela oba gola stoga utakmica nije prekinuta. Trener Osijeka Zoran Zekić kao igrač nikad nije pobijedio Dinamo, ali ih je izbacio u Kupu s Kamenom Ingradom 2003. godine.

Čudo se danas nije dogodilo, Dinamo je slavio u Gradskom vrtu 1-0 eurogolom Pjace. Očekivano, 'modri' su držali posjed lopte, no nisu imali pravih prilika u prvom poluvremenu. Osijek je igrao na kontra napade, a jedinu pravu priliku imao je Perošević kada je pucao pored gola.

No onda je došao trenutak čarolije, fenomenalan prodor Marka Pjace, koji se sjurio s tridesetak metara, prošao trojicu igrača i matirao nemoćnog Mikulića. Prvi je ovo prvenstveni gol Marka Pjace nakon svibnja kada je u Maksimiru zabio Rijeci. Zabijao je za mladu reprezentaciju, ali u Dinamu je trajao višemjesečni post.

U nastavku je Dinamo i dalje držao posjed lopte, ali ništa značajnije se nije dogodilo. Kao da gusta magla nije bila dovoljna, navijači su zapalili i baklje.

Utakmica je završila 1-0. Dinamo je povećao prednost ispred Rijeke na tri boda, a Hajduku bježi šest bodova.

Dinamo do zimske stanke igra još jednu utakmicu - protiv Intera na Maksimiru. Ilija Nestorovski neće igrati za Inter zbog žutog kartona protiv Zagreba.