Komentari 8

Dinamo lako sa Šibenikom, Rijeci pobjeda u 92. minuti

1

Odigrano je pet utakmica 22. kola 1. HNL, a u najzanimljivijem ogledu u borbi za vrh ljestvice Dinamo je kod kuće uvjerljivo svladao Šibenik 3-0

DINAMO - ŠIBENIK 3-0
Nogometaši Dinama ozbiljno su shvatili dolazak Šibenika na Maksimir i ništa nisu prepustili slućaju. Donedavni igrač Intera Ilija Sivonjić već u 13. minuti doveo je "modre" u vodstvo, a Vrdoljak praktički riješio pitanje pobjednika golom u 34. minuti. U drugom poluvremenu na 3-0 povisio je Mario Mandžukić, koji je prekinuo dugotrajni golgeterski post.

RIJEKA - VARTEKS 2-1
Vrijedne bodove na domaćem terenu na Kantridi Rijeka je Varteksu uzela golom Cerića za 2-1 u sudačkoj nadoknadi. Riječani su poveli golom u zadnje vrijeme odličnog Štroka u 26. minuti, dok su gosti izjednačili preko Mujanovića u 78. minuti. Bilo je neizvjaesno do kraja i kad se činilo da će bodovi biti podijeljeni, "ukazao" se Cerić i pogodio za slavlje domaćih.

INTER - OSIJEK 0-1
Jedinu gostujuću pobjedu u popodnevnim utakmicama ostvario je Osijek u Zaprešiću. Bez Bulea, Sivonjića i Kukeca Inter je puno slabiji nego u zimskom dijelu te nije mogao parirati motiviranim gostima. Pobjednički gol u 30. minuti zabio je Smoje. Imali su igrači Intera nekoliko prilika za izjednačenje, Osijek je do kraja također prijetio, no nije bilo promjene rezultata.

ZADAR - ZAGREB 2-1
Zadar je na Stanovima ostvario novu važnu pobjedu, a protiv Zagreba su uspjeli preokrenuti rezultat. Gosti su u 15. minuti poveli golom Ivankovića, a pred kraj poluvremena, u 39. minuti, izjednačio je Šaranović. Pobjednički gol za Zadar zabio je pouzdani strijelac Želimir Terkeš u 59. minuti susreta. Pokušavao je Zagreb doći do boda, no obrana Zadra odolijevala je do kraja utakmice.

CROATIA SESVETE - SLAVEN BELUPO 0-0
Iako se očekivalo da će Slaven Belupo bez poteškoća proći Croatiju Sesvete, domaćini su jednom zrelom utakmicom uspjeli sačuvati svoju mrežu do kraja utakmice. Igrači Slavena nisu prikazali igru iz ranijih utakmica, a tako nisu mogli proći Sesvete.