Komentari 129

Golijada Dinama u Koprivnici, prvijenac mladog Halilovića!

19

Dinamo je u 11. kolu domaćeg prvenstva gostovao u Koprivnici. 'Modri' su svladali Belupo 4-1- Prvi gol u tek drugom nastupu za seniore postigao je Alen Halilović

Dinamovi napadači protiv Slaven Belupa prekinuli su post golova. U 11. kolu domaćeg prvenstva svladali su Koprivničane 4-1. Svoj prvijenac postigao je i mladi Halilović

Dinamo je uvjerljivo slavio u Koprivnici, pod pljuskom, s 4-1. Briljirao je Ibanez, a Alen Halilović u svom drugom nastupu za seniorsku momčad postigao je svoj prvi gol i tako postao najmlađi strijelac u sastavu Dinama.

'Modri' su do prednosti stigli već nakon pet minuta igre preko mladog Puljića koji je tek iskoristio pogrešku domaćeg vratara i lako ispratio loptu glavom u mrežu. Nova prednost za Dinamo stigla je preko raspoloženog Ibaneza koji je svladao Rodića s dvadesetak metara. Argentinca je odlično proigrao Mateo Kovačić, a Ibanez je se oslobodio tri čuvara i silovito tukao prema golu Belupa.

Prije odmora Koprivničani su uspjeli smanjiti golom Delića. Povratna lopta Glavice i to petom stigla je do nogu 24-godišnjeg napadača koji je svladao Kelavu.

U nastavku je Ante Rukavina postigao gol kojim je Dinamo potvrdio svoju pobjedu nad drugom momčadi lige. Akcija je krenula od Ibaneza koji se osim gola protiv Belupa može pohvaliti i sjajnom asistencijom za treći gol 'modrih'.

Pokisnuo je Belupo u svakom smisli riječi i pod pljuskom i pod golovima konačno raspoloženih Dinamovih napadača.

U 85. minuti strijelca trećeg pogotka za 'modre' Rukavinu zamijenio je mladi Alen Halilović kojem je ovo bio drugi nastup za seniorsku momčad.

I neće ga tako skoro zaboraviti jer je 16-godišnjak postao najmlađi strijelac u povijesti Dinama, srušivši i drugi rekord Matea Kovačića. U posljednjoj minuti sudačke nadoknade Alen je zabio svoj prvi gol u Prvoj HNL kojim je Dinamo u Koprivnici slavio 4-1.  Mlada uzdanica Dinama primila je loptu od Beqiraja, pobjegla svom čuvaru i nakon toga lako svladala protivničkog golmana, prebacivši ga hladnokrvno za svoj svoj prvi gol i prvoj ligi.