Komentari 298

Dinamo s lakoćom slavio protiv Istre golovima Oršića, Emrelija i Bočkaja: Zabio i debitant Šutalo

8

Oršić je bio siguran s bijele točke te je već u 11. minuti doveo Dinamo u vodstvo protiv Istre, a debitant Šutalo povećao je vodstvo. U drugom dijelu zabili su Bočkaj i Emreli, a jedini gol za Istru zabio je Bakrar

Nogometaši zagrebačkog Dinama upisali su i treću pobjedu na startu prvenstva nakon što su na stadionu Maksimir porazili Istru 1961 sa 4-1.

Goran Adamovski Dinamo 00:25

"Modri" su na otvaranju sezone pobijedili Lokomotivu sa 3-2, potom su porazili Slaven Belupo sa 5-1, da bi večeras bili bolji i od Istre 1961.

Hrvatski prvak je dominirao veći dio utakmice i rutinski je stigao do novih bodova. Već u utorak momčad Ante Čačića gostuje kod Ludogorca pa niti ne čudi što je Dinamov strateg izmiješao sastav odmorivši neke igrače.

Dinamo je poveo već u 11. minuti golom Mislava Oršića iz jedanaesterca. Marin je srušio Moharramija, sudac je pokazao na bijelu točku, a Oršić je bio siguran.

Dinamo i Istra susreli se u 3. kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige

U 32. minuti Boško Šutalo je u svom debiju zabio za 2-0. Bočkaj je ubacio iz slobodnog udarca, a Šutalo glavom pogodio za 2-0.

U nastavku susreta Bočkaj je u 80. minuti zabio za 3-0, Bakrar je četiri minute kasnije smanjio, a točku na "I" stavio je Mahir Emreli zabivši za 4-1 u 88. minuti.

U prvom susretu trećeg kola Šibenik je na stadionu Šubićevac pobijedio Lokomotivu sa 2-1 ostvarivši prvu pobjedu ove sezone.

Bila je to dramatična utakmica u kojoj je Šibenik vodio 2-0, Lokomotiva je smanjila, a potom u devetoj minuti nadoknade izjednačila. Međutim, pogodak je poništen nakon "asistencije" VAR-a.

Domaćin je poveo u 38. minuti golom Duje Čopa nakon ubačaja iz auta. Mina je ubacio rukom u kazneni prostor, Mislav Matić je prenio loptu, a Čop zabio za 1-0. U 74. minuti Čop je asistirao Bernardu Matić za 2-0.

Tračak nade "lokosima" donio je Sandro Kulenović iz kaznenog udarca u 80. minuti. Mislav Matić je igrao rukom, a Bebek je nakon VAR provjere pokazao na bijelu točku.

U "ludoj" završnici Lokomotiva je u devetoj minuta nadoknade zabila za 2-2, međutim pogodak Indrita Tucija je poništen nakon pregleda snimke.

U subotu će snage odmjeriti Varaždin - Hajduk, dok će u nedjelju igrati Osijek - Slaven Belupo, te Rijeka - Gorica.

Na ljestvici vodi Dinamo s devet bodova, dok je Šibenik drugi sa četiri boda. Istra je na začelju s tri poraza.

3. kolo HNL-a 21:00 , Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo
Oršić 11' (pen.) Šutalo 32' Bočkaj 80' Emreli 88'
4 : 1
Istra
84' Bakrar
90'+3

Kraj utakmice na Maksimiru.

90'

Sudac je pokazao još tri minute sudačke nadoknade.

88' GOL DINAMO

GOOOOL! Za Dinamo je zabio i Emreli na asistenciju Baturine.

84' GOL ISTRA

GOOOL! Dinamu je pala koncentracija te prvi gol za Puljanje večeras zabija Bakrar.