Komentari 348

'Petarda' Dinama na Maksimiru na debiju u Konferencijskoj ligi

12

'Modri' su nakon vodstva na poluvremenu brzo zabili dva gola u nastavku, a bar nekakvu nadu dobili su Kazahstanci golom deset minuta prije kraja susreta. No, ih je utišao Antonio Marin, a 'točku na i' stavio Tibor Halilović

Nogometaši Dinama u svom su prvom nastupu u Konferencijskoj ligi, u susretu 1. kola skupine C kao domaćini na stadionu u Maksimiru svladali Astanu sa 5-1 (1-0). Nogometaši aktualnog hrvatskog prvaka nastavili su tako pobjednički niz protiv kazahstanske Astane ostvarivši i petu pobjedu u isto toliko međusobnih susreta.

Pogledajte golove u 'petardi' Dinama: Dva penala, još jedna majstorija Bulata i prvijenac...

Prva dva gola na utakmici zabioje Bruno Petković (43-11m, 53-11m) iz penala, da bi na 3-0 povisio Marko Bulat (58) iz slobodnog udarca. Na 3-1 smanjio je Kamo Hovhanisjan (78), a potom su Antonio Marin (85) i Tibor Halilović (90+3) postavili konačni rezultat.

Zagreb: Prva utakmica grupne faze UEFA Konferencijske lige, GNK Dinamo - Astana

Izgledalo je kao da će se na odmor otići s 'nulom', ali onda je gostujući stoper napravio veliku grešku i nagazio Ljubičića te je sudac pokazao na penal koji je zabio Petković prije odmora, a onda odmah u nastavku zabio i drugi penal koji je izborio Emreli. Priliku su jako dobro iskoristili i 'igrači s klupe'.

U drugom susretu ove skupine Viktoria Plzen je na svom terenu svladala Ballkani sa 1-0, pa nakon 1. kola Dinamo i Viktoria imaju po tri boda, dok su Ballkani i Astana bez bodova. Za dva tjedna Dinamo će u 2. kolu gostovati u Prištini kod Ballkanija.

GRUPNA FAZA KONFERENCIJSKE LIGE 21:00 , MAKSIMIR, ZAGREB
Dinamo
43', 53' Petković 11m (x2), 58' Bulat, 85' Marin, 90'+4 Halilović
5 : 1
Astana
78' Hovhanesjan
KRAJ

Gotova je utakmica na Maksimiru, Dinamo je pobjedom debitirao u Konferencijskoj ligi!

90'+4' GOL DINAMO 5-1

Mogao je bolje reagirati Ćondrić kod ovog gola, ali ono što je najbitnije - Tibor Halilović zabio i peti gol na Maksimiru! Povratnik u redove Dinama pogodio je za 'petardu' protiv Astane.

90' NADOKNADA

Četvrti je sudac pokazao tri minute nadoknade.

85' GOL DINAMO 4-1

Da se gosti ne bi previše nadali, pobrinuo se Antonio Marin i zabio za 4-1. Proslavio je to veznjak Dinama, mnogo mu znači ovaj gol za hvatanje forme i pokušaj nametanja u zagrebačkoj momčadi.