Komentari 110

Dinamo uvjerljivo preko Čopa i Soudanija svladao slabi Zadar

11

U posljednjoj prvenstvenoj utakmici ove godine zagrebačka je momčad bila puno bolji protivnik i s velikim samopouzdanjem putuje u Split na uzvratni susret Kupa...

U 20. kolu 1. Hrvatske nogometne lige Dinamo je na Maksimiru bio bolji od Zadra rezultatom 3-1 i tako pobjegao Hajduku koji tek treba odigrati utakmicu protiv Rijeke, na plus šest.

Strijelci za 'modre' protiv Zadra bili su Soudani u 32. te Čop u 41., odnosno 63. minuti, dok je za goste gol zabio bivši 'dinamovac' Josip Tadić u 65. minuti utakmice.

U posljednjoj prvenstvenoj utakmici ove godine ('Modri' će zaostali susret protiv Istre iz 17. kola odigrati 6. veljače u Puli) zagrebačka je momčad bila puno bolji protivnik i s velikim samopouzdanjem putuje u Split na uzvratnu utakmicu četvrtfinala Kupa protiv Hajduka koja je na rasporedu 18. prosinca.

Odlični Halilović

Na Maksimiru se po vrlo hladnom vremenu okupilo oko tisuću gledatelja koji su vidjeli rastrčanu i solidnu utakmicu u kojoj je vrlo često odličan bio mladi Alen Halilović. Bio je začetnik svih akcija koji su završili golom ili vrlo ozbiljnom prilikom pred suparničkim golom.

Dinamova desna strana po kojoj su ordinirali Halilović i Jerko Leko bila je najopasnija po gol Zadra, a upravo od tuda krenule su akcije za prva dva gola na utakmici.

Oba je puta Halilović počeo akciju, dodao Leki koji je povukao do crte za korner i oštro ubacio pred gostujući gol gdje je najprije u 32. minuti zabio Soudani, a devet minuta kasnije i Duje Čop