Komentari 38

Drama na Aldo Drosini: Istra je nakon penala ostala u HNL-u!

7

Istra i Šibenik odigrali su uzvratni susret razigravanja za prvu ligu. Nakon 90 minuta bilo je 1-1, kao i u prvoj utakmici. Istra je na penale izborila ostanak

S jedne strane istarski navijači slave s igračima ostanak u prvoligaškom društvu, a s druge šibenski igrači sjede na travi i plaču. Istra je izborila ostanak u HNL-u nakon dramatične uzvratne utakmice razigravanja protiv Šibenika na Aldo Drosini.

Remizirali su u prvoj utakmici u Šibeniku (1-1), isti je rezultat bio i u Puli. Šibenčani su šokirali Puljane u drugom poluvremenu. Škare je zabio nakon pet minuta u nastavku za 1-0 Šibenika nakon velike pogreške domaćeg braniča i golmana.

No dok su Šibenčani još slavili, Mišić im je utrpao za 1-1. Projurio je igrač Istre kroz obranu Šibenika i uz malo sreće zabio za izjednačenje.

I to nepunu minutu nakon što je Šibenik poveo na Aldo Drosini.

Prvi dio protekao je u znaku fenomenalnog udarca Grkovića koji je pogodio stativu i zicera koji je odmah nakon toga zapucao Istrin Repić.

"Svi smo živjeli za ovo... Velika šteta"

Ostalo je 1-1, a Istra je nakon dramatične lutrije penala izborila ostanak u ligi. Nakon šest pogođenih penala nigerijski golman Šibenika Nwolokor obranio je Đuriću.

No Brkić uzvraća istom mjerom i brani Alispahiću udarac s 11 metara. Nigerijac Jamilu Collins promašio je posljednji penal i sve je bilo gotovo.

- Odigrali smo taktički zrelo, na visokom nivou. Poveli smo, ali nismo se snašli i poremetio nas je taj gol koji smo odmah primili. Penali su lutrija. Razočaran sam. Siguran sam da ćemo iz ovoga izaći još jači. Svi smo živjeli za ovo, jedna velika šteta, ali tako je to u životu - rekao je trener Šibenika Goran Tomić.

Ostali uz ligi uz nevjerojatan crni niz

Istra je izborila ostanak u prvoj ligi uz nevjerojatan crni niz koji se nastavio i u ove dvije utakmice protiv Šibenika. Puljani od Osijeka i 17. listopada nisu pobijedili, a od tada je prošlo ukupno 26 utakmica, uključujući ove dvije..

Od tog listopada Istra je zabila tek sedam golova u ligi, jedan mjesečno, ali to će se sve zaboraviti jer Pula će i sljedeće godine imati prvoligaša.