Komentari 11

Drama u Varaždinu: Osječani su prošli dalje nakon četiri crvena kartona, zaiskrilo pred sam kraj

Čak 42 prekršaja, devet žutih i čak četiri crvena kartona obilježila su susret osmine finala Hrvatskog kupa u Varaždinu, a gol Frana Brodića u sudačkoj nadoknadi zaiskrio je stvari

Nogometaši Osijeka izborili su plasman u četvrtfinale SuperSport Hrvatskog kupa gostujućim pobjedama protiv Varaždina (2-1).

Riječani ispali od drugoligaša, Lokosi i Osječani prošli. Šibenik je lagano slavio protiv Gorice

Nakon što je Varaždin u 14. kolu prvenstva, odigranom 22. listopada, pobijedio Osijek sa 4-1, ždrijeb je htio da se Varaždin i Osijek nađu i u osmini finala Kupa. Ovoga puta slavio je Osijek sa 2-1 u susretu sa čak četiri crvena kartona, devet žutih i ukupno 42 prekršaja.

Varaždin i Osijek sastali se u osmini finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa

Osijek je poveo već u osmoj minuti. Izvrsno je ubacio Karlo Bartolec s desnog krila, a Mijo Caktaš precizno ciljao glavom, poslavši loptu s desetak metara u lijevi kut nemoćnog Olivera Zelenike. Korak bliže pobjedi gosti su stigli u 54. minuti golom Laszla Kleinheislera.

Mađarski reprezentativac je ušao u šesnaesterac nakon proigravanja Miereza, dvojica domaćih nogometaša nisu ga uspjela zaustaviti i Laszlo je mirno i precizno loptu poslao u vratarev bliži, lijevi kut. U 66. minuti Osijek je ostao s igračem manje nakon što je Jevhen Čeberko dobio izravan crveni karton zbog prekršaja nad Agonom Elezijem. Domaćin je u nastavku susreta krenuo agresivnije pokušavši nadoknaditi zaostatak i u drugoj minuti nadoknade Fran Brodić je smanjio na 2-1.

Samo minutu kasnije došlo je naguravanja igrača obje momčadi, a sudac Pajač je imao pune ruka posla. Rezime "gužve" bila su isključenja domaćeg golmana Zelenike i braniča Jorga Pëllumbija, te napadača Osijeka Antonija Mance. Kako domaćin više nije imao pravo na zamjenu na gol je stao Elezi. Nadoknada je ukupno trajala čak deset minuta, ali više nije bilo promjene rezultata.