E, nećeš, Luka! Zubac zalijepio bananu čudesnom Dončiću | 24sata

Komentari 26

E, nećeš, Luka! Zubac zalijepio bananu čudesnom Dončiću

Div iz Čitluka zabio je 14 poena uz sedam skokova u porazu od Mavericksa, a iz igre je šutirao 7/9, dok je slovensko čudo Dončić ubacio 42 koša uzdevet asistencija

Slovenski košarkaš u redovima Dallas Mavericksa Luka Dončić ponovno je briljirao na NBA parketu. Luka 'Magic' je u pobjedi 105-98 protiv LA Clippersa našeg Ivice Zupca zabio 42 poena, uz šest skokova i devet asistencija, dok je naš centar također odigrao odličnu utakmicu i bio treći najučinkovitiji igrač svoje momčadi.

Kako zakucava Zupčeva djevojka 00:36

Div iz Čitluka zabio je 14 poena uz sedam skokova, a iz igre je šutirao 7/9 te imao i jednu blokadu - upravo nad 'susjedom' Dončićem. Krajem druge četvrtine Mavericksima je ostalo  pet sekundi za napad te se Dončić sjurio prema košu Clippersa gdje ga je dočekao hrvatski centar i zalijepio mu 'bananu'.

Nismo u mogućnosti objaviti vezani videozapis zbog ograničenja vezanih uz prava emitiranja na internetu. Video možete pogledati OVDJE.

VIDEO Zubac naletio na 'grčkog čudaka': Brutalno ga blokirao

Utakmica je u prvom poluvremenu bila u egalu da bi Mavericki u trećoj četvrtini došli na +14, ali je Zupčeva momčad do kraja te dionice došla na prihvatljivih -6. No, ponovno upadaju u crnu rupu u odlučujućoj posljednjoj dionici gdje Dallas nije dopustio gostima da se ozbiljnije primaknu te je ostvario 21. pobjedu u 39. ovosezonskoj utakmici. Clippersi su ostali na 26 pobjeda uz 16 poraza.

NBA: Sacramento Kings at Los Angeles Clippers

Philadelphia 76ersi su bez Joela Embiida izgubili nakon produžetka 105-109 (93-93) od Milwaukee Bucksa koji su tako upisali 10. pobjedu u posljednjih 11 susreta. Ponovno je briljirao Giannis Antetokounmpo koji je završio utakmicu s 32 poena i 15 skokova, a najveću pomoć je imao u vidu DiVincenza koji je ubacio 20 poena uz osam skokova i pet asistencija.

NBA: Oklahoma City Thunder at Denver Nuggets

Denver Nuggetsi su se bez većih problema obračunali s Charlotte Hornetsima, a najbolji pojedinac susreta je bio Michael Porter Jr koji je zabio 28 poena i uhvatio 13 skokova. Srpski centar Nikola Jokić upisao je još jedan triple-double (12 poena, 10 skokova, 10 asistencija) u nešto više od 28 minuta provedenih na parketu. Jokara je odigrao koliko je dovoljno, a svejedno pokazao svu raskoš svog neupitnog talenta.