Komentari 91

Emotivni Livaja: Gol posvećujem pokojnom ocu. Bilo je teško, ali to te ojača u životu i ideš dalje

Kad si dite, kad počneš igrati nogomet, maštaš o ovome. Ali ništa nije gotovo, imamo Belgiju i moramo nastaviti ovako, rekao je sjajni Livaja koji je pokazao klasu protiv Kanade

Krenulo je katastrofalno. Greška za greškom, a iza Juranovićevih leđa doletjela je ptica trkačica Alphonso Davies koji je zabio za 1-0 nakon dvije minute igre. Vatreni su bili u šoku, pomalo dezorijentirani, ali kada su preuzeli inicijativu i stavili loptu u sef, klasa je izašla na vidjelo. Tko je svjetski viceprvak, a tko je došao na Svjetsko prvenstvo nakon 36 godina.

video vijesti 27-11-2022 01:22

Hrvatska je razbila Kanadu (4-0) u drugom kolu Mundijala i s četiri boda zasjela na prvo mjesto u skupini s istim brojem bodova kao Maroko.

KATAR 2022 - Hrvatska protiv Kanade završila poluvrijeme pogotkom Livaje za 2:1

Uoči same utakmice veliki upitnici bili su oko pozicije napadača. Andrej Kramarić je pretendirao kao glavni kandidat, ali Zlatko Dalić pokazao je kakav njuh ima. Njega je premjestio desno, a u špicu postavio Marka Livaju. I apsolutno pogodio. Kramarić je odigrao jednu od najboljih utakmica u dresu reprezentacije zabivši dva gola, a sjajan je bio i Hajdukov napadač.

Razigravao je, pritiskao i u konačnici zabio za 2-1 krajem prvog dijela. To mu je prvi gol na velikom natjecanju i uz to je postao prvi igrač Hajduka koji je zabio za Hrvatsku na SP-u.

- Odigrali smo odličnu partiju, doživjeli smo šok nakon par minuta pa odlično reagirali. Ispunili smo sve zahtjeve trenera i zasluženo pobijedili. Velike momčadi mogu imati šok, svatko može primiti gol, ali Hrvatska je pokazala da može igrati odličan nogomet kad hoće - kazao je Livaja.

Nakon Slovenije i Cipra, zabio je sada i Kanadi, što mu je treći gol za 'vatrene'. Sigurno i najslađi, a posvetio ga je pokojnom ocu Milanu koji je poginuo prije tri mjeseca u prometnoj nesreći.

KATAR 2022 - Susret Hrvatske i Kanade u 2. kolu skupine F Svjetskog prvenstva u Kataru

- Moj gol? Posvećujem ga pokojnom ocu. Kad si dite, kad počneš igrati nogomet, maštaš o ovome. Ali ništa nije gotovo, imamo Belgiju i moramo nastaviti ovako. Otac? Dosta sam bio vezan za njega, sigurno je bilo teško. Ali ti trenuci događaju se u životu i jednostavno vas ojačaju da idete dalje - kazao je emotivni Livaja.