Komentari 82

Villarreal izbacio Arsenal i spriječio totalnu dominaciju Engleza: Za naslov s Unitedom!

8

Momčad Unai Emeryja uspjela se plasirati u finale Europske lige. Drugu polufinalnu utakmicu protiv Arsenala Španjolci su odigrali su bez golova, ali rezultat iz prvog susreta odveo ih je u Gdanjsk na megdan Unitedu

Nogometaši Manchester Uniteda i Villarreala borit će se 21. svibnja u Gdanjsku za naslov pobjednika Europske lige.

POGLEDAJTE VIDEO: Dinamo kod Villarreala

Dinamo kod Villarreala 03:08
Europa League - Semi Final Second Leg - AS Roma v Manchester United

Roma je nakon poraza 6-2 na Old Traffordu, na svom Olimpicu došla do utješne pobjede od 3-2. Manchester je poveo u 39. minuti pogotkom Edinsona Cavanija. U nastavku je Roma došla do preokreta. Edin Džeko (57) i Bryan Cristante (60) donijeli su vodstvo Rimljanima, da bi Cavani svojim drugim golom u 68. minuti izjednačio na 2-2. Konačnih 3-2 postavio je Nicola Zalewski u 83. minuti.

Unitedu će to biti drugo finale, nakon što su osvojili Europsku ligu 2017. svladavši u finalu Ajax.

Europa League - Semi Final Second Leg - Arsenal v Villarreal

Villarreal je do svog prvog finala stigao zahvaljujući pobjedi 2-1 u prvoj utakmici, a tu je prednost zadržao odigravši 0-0 na gostovanju u Londonu.

Za Villarrealova trenera Unaija Emeryja to će biti peto finale u ovom natjecanju, nakon što je triput bio pobjednik sa Sevillom i finalist s Arsenalom prije dvije godine, kad je pobjednik Europske lige bio Chelsea.

Španjolci su bez ijednog poraza, s 12 pobjeda i dva neodlučena ishoda, stigli do finala, a na tom su putu u četvrtfinalu izbacili zagrebački Dinamo.

Polufinale Europske lige 21:00 , EMIRATES STADIUM
Arsenal
0 : 0
Villarreal
90'+5'

I kraaaaaaaj utakmice u Londonu. Žuta podmornica zaustavila Topnike!

90'+2'

Požutio je i Nketiah koji je ušao prije nekoliko trenutaka. Nervozni su igrači jer vremena je još malo.

90'

Roma povela u samoj završnici! Zalewski je u 84. minuti zabio za 3-2.

Četvrti sudac pokazao je pet minuta sudačke nadoknade.

87'

Evo nam i žutog kartona za Pina zbog grubog starta na protivničkom igraču.

80'

Nevjerojatno! Velika šansa za Arsenal, ali opet ništa. Aubemeyang je pucao glavom prema protivničkoj mreži, ali lopta pogađa lijevu stativu.