Komentari 4

EP rukometaša: Slovenija bila bolja od Islanda za drugi krug

1

Pobjedom u Vršcu 34-32 protiv Islanda, u ogledu trećeg kola D skupine Europskog prvenstva u Srbiji, rukometaši Slovenije osigurali su plasman u drugi krug natjecanja

Slovenija je do prve pobjede u trećem nastupu na europskoj smotri stigla potpuno zasluženo. Osim samog početka, kada je Island dva puta imao jedan gol razlike, Slovenija je cijelu utakmicu bila u prednosti i kontrolirala je rezultat. No, u posljednjoj minuti je Slovenija očigledno ciljala pobjedu od dva gola razlike, koja ih u drugi krug vodi s dva boda, s pobjedom Hrvatske protiv Norveške u drugoj utakmici 3. kola.

Slovenija je, naime, vodila s 34-30, a onda je Kristjánsson bez pravog otpora slovenske obrane 27 sekundi prije kraja poentirao za 34-31. Slovenci  kreću u neambiciozni napad i bacaju loptu u aut, a Svavarsson je u kontri lagano poentirao za konačnih 34-32. Slovenci bi, dakako, i s uvjerljivijom pobjedom prošli dalje, ali im je trebala pobjeda od točno dva gola razlike, zbog potencijalnog kruga s Islandom i Norveškom, kako bi u drugi krug prenijeli dva boda.

Skube i Gajić postigli su po 7 golova za Sloveniju, Dolenec je dodao šest. Island je predvodio Sigurdsson sa devet golova.

U skupini C u Novom Sadu, Španjolska je pobjedom nad Rusijom 30-27 osigurala prolaz u drugi krug s prvog mjesta, dok se Rusija oprašta od natjecanja.