Komentari 68

Erceg dobio rigoroznu kaznu zbog skandaloznog ponašanja!

Ante Erceg (Istra 1961) kažnjen je sa 6000 eura i zabranom igranja na devet prvenstvenih ili kup utakmica, piše u priopćenju HNS-a. To znači da će se na teren vratiti tek za više od dva mjeseca

Iza nas je 24. kolo HNL-a, a disciplinski sudac HNL-a Alan Klakočer ovaj put je imao pune ruke posla. Osim već uobičajenih kazni zbog bakljade navijača, ovaj put je u centru pozornosti bio Ante Erceg. Nogometaš Istre je zgrozio sve sa skandaloznim ponašanjem na utakmici protiv Rijeke (2-0).

Svi smo jedna obitelj 01:33

Jakov Titlić mu je u 90. minuti pokazao drugi žuti karton. Sudac je u ruci držao blokić u kojem zapisuje izmjene, kartonirane igrače, a pobješnjeli Erceg, koji je imao žuti karton iz 43. minute, ukrao mu je blokić, bacio na pod pa potom podignuo i iskidao ga na opći šok svih prisutnih! Nakon toga ga je i vrijeđao riječima 'je*em vam majku lopovsku sto puta'. Sada je stigla i rigorozna kazna za njegovo pomračenje uma, jedna od najtežih u povijesti HNL-a

Priopćenje prenosimo u cijelosti.

Ante Erceg (Istra 1961) kažnjen je sa 6.000 eura i zabranom igranja na devet prvenstvenih ili kup utakmica zbog:

1. Isključenja uslijed dviju javnih opomena tijekom utakmice Istra 1961 - Rijeka. Prvu opomenu dobio je u 43. minuti zbog opetovanog kršenja PNI (pravila nogometne igre) te drugu u 90. minuti zbog preoštrog starta. Time je počinio prekršaj iz članka 50. DP HNS-a, zbog čega mu se utvrđuje: kazna zabrane igranja na jednoj (1) prvenstvenoj ili kup utakmici i novčana kazna u iznosu od 400 eura

2. Nakon što mu je dodijeljen crveni karton, igrač je istrgnuo sucu iz ruke papirić, poderao ga i bacio na teren, čime je počinio prekršaj iz članka 51. DP HNS-a, zbog čega mu se utvrđuje kazna zabrane igranja na pet (5) prvenstvenih ili kup utakmica i novčana kazna u iznosu od 4.000,00 eura

Istra i Rijeka sastali se u 24. kolu SuperSport HNL-a

3. Psovanja suca riječima ”J…m vam majku sto puta lopovsku“, nakon čega je skinuo dres i bacio ga na pod te nastavio psovati suca prilikom izlaska s terena, nakon utakmice prišao sucu i psovao istog riječima “J…m vam majku lopovsku“ te raznim drugim pogrdnim riječima, čime je počinio prekršaj iz članak 53. st.1. toč. b) DP HNS-a, zbog čega mu se utvrđuje kazna zabrane igranja na četiri (5) prvenstvene ili kup utakmice i novčana kazna u iznosu od 3.500,00 eura

Temeljem odredbe članka 39. st. 1. DP HNS-a izriče mu se jedinstvena kazna zabrane igranja na 9 (devet) prvenstvenih ili kup utakmica i novčana kazna u iznosu od 6.000 eura. Kazna počinje teći 4. ožujka 2023. godine.

I Istra mora platiti kaznu

NK Istra 1961 kažnjen je jedinstvenom kaznom od 4.050 eura zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a, 950 eura) domaćih i gostujućih navijača i diskriminirajućeg ponašanja (čl. 88. DP HNS-a, 3.300 eura) domaćih navijača tijekom utakmice Istra 1961 - Rijeka. Pripadnici domaće navijačke skupine Demoni na sjeveru su zapalili jednu baklju koja je dogorjela na tribini, a u 70. minuti četiri baklje koje su dogorjele na tribini. Gostujući navijači Armada u 22. minuti s juga bacaju na teren za igru dvije plastične čaše s pivom. U 61. minuti Armada na jugu pali pet baklji, od čega je jedna ubačena na travnatu površinu iza gola, a ostale su dogorjele na tribini. U 64. minuti Armada na jugu pali jednu dimnu bombu. Pripadnici domaće navijačke skupina Demoni u 19. minuti na sjeveru skandiraju: “Ubij, ubij Riječane“, u 71. i 90. minuti pripadnici domaće navijačke skupine Demoni na sjeveru i dio navijača na zapadu skandiraju sucima: “Cigani“.

HNK Rijeka kažnjen je s 800 eura zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) gostujućih navijača tijekom utakmice Istra 1961 - Rijeka.

GNK Dinamo kažnjen je s 1.750 eura zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) domaćih navijača tijekom utakmice Dinamo - Osijek. Domaća navijačka skupina BBB (2.008 pripadnika), smještena na sjevernoj tribini, od 72. do 73. minute zapalila je šesnaest baklji, od kojih su jedna baklja i dvije petarde bačene na prostor ispred iste tribine, te jednu dimnu kutiju koja je pravila dim narančaste boje.

Split: Susret Hajduka i Lokomotive u okviru 24. kola HNL-a

HNK Hajduk kažnjen je s 4.350 eura zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) domaćih navijača tijekom utakmice Hajduk - Lokomotiva. Pripadnici domaće navijačke skupine Torcide, smješteni na sjevernoj tribini, u 57. minuti zapalili su trideset i pet baklji, od kojih je deset bačeno na tartan stazu, bačena su dva topovska udara i zapaljene tri bljeskalice. Tijekom utakmice zapaljene su u 30. minuti još dvije baklje i u 63. minuti dvije dimne bombe.

Frano Mlinar (Istra 1961) kažnjen je sa 670 eura i dvjema utakmicama neigranja zbog grubog starta (čl. 55. DP HNS-a) tijekom utakmice Istra 1961 - Rijeka.

Matthew R. M. Steenvoorden (Gorica) kažnjen je sa 670 eura i dvjema utakmicama neigranja zbog grubog starta (čl. 55. DP HNS-a) tijekom utakmice Slaven Belupo - Gorica.

Erceg će tako propustiti okršaje s Goricom, Lokomotivom, Slavenom, Hajdukom, Varaždinom, Dinamom, Osijekom, Šibenikom i Rijekom, a vratit će se u kadar za više od dva mjeseca, 13. svibnja. Igrati bi ove sezone mogao još protiv Gorice, Lokomotive i Slavena.