Euroliga: Cibona svladala turski Efes Pilsen 93-85

1

Košarkaši Cibone svladali su u "Draženovu domu" u prvom kolu Eurolige turski Efes Pilsen 93-85. Sljedeći tjedan gostuju u Malagi

Vrhunska košarka vratila se u Zagreb! Prva utakmica Eurolige u novoj sezoni, bivši ljubimac zagrebačke publike Scoonie Penn u dresu bogatog turskog Efes Pilsena “pobrao” je aplauz na predstavljanju, a oko 4000 ljudi u Draženovu domu uveseljavala je nova, nikad atraktivnija “garnitura” Ciboneta. I sve su to “vukovi” začinili velikom pobjedom, iako im se odmah na startu ozlijedio najkonstantniji igrač Sam Hoskin. Gosti su u prvom poluvremenu briljirali. Nicholas izvana, a Gregory i Woods pod košem “trpali” su što su htjeli. “Pivari” su do odmora promašili samo pet šuteva, a na drugoj strani parirao je tek Andrić s 15 od svojih 19 poena. ad je tricom Nicholasa u 26. minuti Efes poveo 68-55, sve je izgledalo crno, no Joke Vranković uveo je nisku petorku, s Krasićem i Rozićem kao centrima. Cibosi su zaigrali puno agresivnije u obrani, zatvorili put lopti prema reketu, a Warren (14 poena) i Ayuso (17) inicirali su seriju 23-2, koju je zaključio Krasić tricom u prvom napadu zadnje četvrtine. Konačno je i Kelley (14, 5 asista) pokazao što zna, odlično je razigravao momčad, pronalazio suigrače u tranziciji i na otvorenim tricama. Za potez utakmice u finišu se pobrinuo Ayuso. Haklerski je izveo loptu iz auta od leđa protivničkog igrača, sam zabio i zaslužio skandiranje razdragane publike.
- Ova momčad uvijek igra do kraja. To mi je baš leglo - priznao je presretni trener Joke Vranković.