Euroliga: Nadahnuti Kasun s 14 poena slomio Maccabi

1

Sa 14 poena je Kasun bio najbolji strijelac Efes Pilsena, ali je jako bitno što je svemu dodao 13 skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu

Turski Efes Pilsen ostvario je vrlo važnu pobjedu u 4. kolu Top 16 faze Eurolige. U utakmici malih brojki Efes Pilsen je kao domaćin svladao telavivski Maccabi 63-56. Prvu četvrtinu je turska momčad dobila sa 21-14 i nakon toga su čuvali prednost sve do kraja utakmice. U tome je najjaču ulogu imao sjajni hrvatski košarkaš Mario Kasun. Sa 14 poena je bio najbolji strijelac Efes Pilsena, ali je jako bitno što je svemu dodao 13 skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu. Iz igre je Kasun gađao 7-10. Druga je ovo pobjeda Efesa u skupini (izjednačili su se s Maccabijem), a gosti uzroke poraza možda mogu potražiti u nešto neinventivnijoj igri najboljeg im igrača Alana Andersona (7 poena, šut za tri poena 1-5).
U skupini G iznad svih očekivanja i dalje igraju košarkaši poljskog Prokoma. Nakon četvrtog kola imaju omjer 3-1, baš kao i moskovski CSKA, od kojeg su bolji bili u srijedu 88-81. Prokom su do pobjede u završnici vodili Jagla, s dvije pogođene trice u posljednje četiri minute, te Varda, koji je kontrolirao reket i bio precizan s linije slobodnih bacanja. Jagla je ubacio 18 uz sedam skokova, a Varda 15 uz šest skokova. Još su bolji kompletno gledano bili David Logan sa 22 poena, te Qyntel Woods sa 19 poena i četiri asistencije. Hrvatski košarkaš Zoran Planinić je igrao 22 minute, te ubacio pet poena uz tri uspješna dodavanja, jedan skok i tri izgubljene lopte. Promašio je jednu tricu, gađao 1-3 za dva, te 3-4 za jedan poen. Zadovoljili su kod poraženih tek Langdon sa 20 i Šiškauskas sa 19 poena.