Komentari 33

Euroliga se vraća u Hrvatsku: Cedevita je utišala Podgoricu

1

Hrvatska će i sljedeće sezone imati svog predstavnika u Euroligi. Cedevita je u Podgorici pobijedila Budućnost sa 66-70 u petoj utakmici serije i prošla je u finale ABA lige

Nije moglo bez drame. Bilo da se radi o početnih 0-2 u polufinalnoj seriji ili od ispuštanja prednosti od osam razlike u završnici pete utakmice, ali triler-završnice nisu problem za Cedevitu. Pobjedom 70-66 u krcatoj dvorani u Podgorici Cedevita je izborila finale regionalne lige i nastup u Euroligi sljedeće sezone.

Samo tri minute prije kraja igrači Jasmina Repeše išli su prema mirnoj završnici uz vodstvo 67-59. No peta osobna Karla Žganeca otupila je obranu hrvatskog prvaka, a Budućnost se primakla sve do 67-65. Na ulasku u posljednju minutu Nemanja Gordić zabio je slobodno bacanje za +3, JR Reynolds privremeno smanjio na dva razlike, no u samoj završnici promašivali su i jedni i drugi.

Tragičar je ispao Bojan Subotić, koji je promašio otvorenu tricu za vodstvo deset sekundi prije kraja. Fran Pilepić gurnuo je na +4 s linije slobodnih bacanja samo sedam sekundi prije kraja, a Reynoldsova trica iz očaja nije ušla, pa su veliku pobjedu na terenu slavili igrači u crveno-bijelim dresovima.

Upravo takvi stajat će na suprotnoj strani u finalu ABA lige. Cedevita igra protiv Crvene zvezde, Beograđani imaju prednost domaćeg terena, a Repešini mogu zaigrati nešto opuštenije jer su prvotni cilj ulaska u Euroligu već ostvarili.

Miro Bilan predvodio je napade sa 16 poena, Luka Babić zabio je važnih šest poena za bijeg na spomenutih +8, a isto je u prvom poluvremenu radio Marko Tomas, autor 11 poena. Kod Budućnosti je najbolji bio hrvatski centar Darko Planinić s 13 koševa, ali poslije susreta neutješno je ostao na centru terena.

Finalna serija počinje u subotu u Pioniru u 20.30.