Komentari 4

Europska liga: Porazi M. Cityja i Sportinga, remi Juventusa

1

U derbiju A skupine Lech je iznenađujuće svladao Manchester City 3-1. Pobjeda Lecha nad razvikanijim i daleko skupljim Premierligašem u potpunosti je zaslužena

Favorizirane momčadi 4. kola skupina A, B i C nogometne Europa lige nisu se iskazale u četvrtak. Poraze su upisali Manchester City i Sporting, Bayer je do pobjede došao u 90. minuti, a Juventus je nastavio niz remija...

Lech je svladao lidera grupe Manchester City 3-1 bodovno se pritom izjednačivši s engleskom momčadi. Obje su, naime, na sedam bodova te im u leđa i dalje gledaju Juventus i salzburški Red Bull koji su u drugoj utakmici skupine remizirali bez pogodaka. Juventusu je to bio četvrti remi.

Pobjeda Lecha nad razvikanijim i daleko skupljim Premierligašem u potpunosti je zaslužena. Na trenutke je momčad Roberta Mancinija djelovala nezainteresirano za igru, pogotovo njen napadački dio. U susretu s rijetkim prilikama zapravo je postignuto i mnogo golova od kojih svakako treba izdvojiti onaj Mozdzenova, posljednji s 30-ak metara u Givenove rašlje, kao i Adebayorov iz blizine što je bio Cityjev 100. u utakmicama pod UEFA-inom ingerencijom.

"Mršavo" s prilikama bilo je i u Torinu gdje je austrijski predstavnik bolje izgledao tijekom svih 90-ak minuta. Nikola Pokrivač (žuti karton u 15. minuti) startao je za Red Bull i iz igre izašao u 66. minuti.

Golom Vidala u 90. minuti utakmice protiv Arisa Bayer (hrvatski nogometaš Domagoj Vida nije nastupio za Bayer) je zadžao vrh poretka u skupini B s bodom prednosti pred madridskim Atleticom, kojeg je do slavlja kod Rosenborga doveo prekrasan udarac Tiaga pred kraj susreta.

Nakon što je Sergio Agüera već u četvrtoj minuti donio uvodno vodstvo španjolskom sastavu domaćin iz Trondeheima je početkom nastavka preko Henriksena izjednačio na 1-1. Ipak, šest minuta prije kraja susreta u kojem je Rosenborg više, ali neprecizno prijetio, ukazao se Tiago uzevši loptu na svojoj polovici i potom u "slalomu" nanizavši nekolicinu suparnika neobranjivo tukao s velike udaljenosti. Donijelo je to Atleticu sedmi bod i drugo mjesto ljestvice koje je do sada držao Aris.

S jednim bodom iz tri utakmice Gent (Mario Barić svih 90 minuta) je dočekao vodeću momčad skupine C, lisabonski Sporting. Do 77. minute snage su na travnjaku bile poravnate, a takav je bio i rezultat na semaforu (1-1). Iskjučenje Abela dvije minute potom srozalo je igru gostiju što su iskoristili Conte i Arbeitman zabivši za konačnih 3-1.

U Sofiji je Levski protiv Lillea odigrao 2-2.