Komentari 9

Everton bježi iz zone ispadanja, Ronaldo i društvo opet kiksali

Nisu imali sreće 'vragovi' niti s VAR-om jer su im dva gola poništena nakon videopregleda. United je poveo u 21. minuti golom Jadona Sancha, a Adams je izjednačio za Southampton

Nogometaši Evertona ostvarili su prvu prvenstvenu pobjedu otkako ih je preuzeo novi trener Frank Lampard. U domaćem ogledu 25. kola Premier lige Everton je s 3-0 svladao Leeds.

Navijači Uniteda o Ronaldu VIDEO

Utakmica je riješena nakon samo dvadesetak minuta igre jer je toliko trebalo domaćinu za dva pogotka. Prvo je u 10. minuti poentirao Coleman, dok je u 23. za 2-0 zabio Keane. Definitivna potvrda tri boda dogodila se u 78. minuti kada je gostujuću mrežu naciljao Brazilac Richarlison. Lampardu je ovo bila treća utakmica na Evertonovom kormilu. Dobio je ogled FA Kupa protiv Brentforda, ali je potom izgubio prvenstveno gostovanje kod Newcastlea (1-3).

Tri boda u ovom kolu je ugrabio i Brighton. U gostima je pobijedio Watford 2-0 golovima Francuza Maupayja u 44. i Webstera u 82. minuti čime je potvrdio vrlo dobru gostujuću statistiku ove sezone. Brighton u gostima ima četiri pobjede, sedam remija i samo jedan poraz. Inače, Brighton je pobijedio nakon što je posljednje tri utakmice u nizu, u Premier ligi, odigrao s istovjetnih 1-1.

Niz od pet poraza u prvenstvu prekinuo je Brentford koji je na domaćem terenu odigrao 0-0 protiv Crystal Palacea.

Premier League - Manchester United v Southampton

Nogometaši Manchester Uniteda ostvarili su još jedan razočaravajući nastup u borbi za plasman u Ligu prvaka odigravši u susretu 25. kola Premiershipa tek 1-1 protiv Southamptona na Old Traffordu. Drugi je to remi za United u nizu nakon 1-1 protiv Burnleyja, a u zadnjih šest kola "Crveni vragovi" su upisali samo dvije pobjede.

Domaćin je dominirao, stvorio je daleko više prilka, ali nije uspio slomiti "Saintse". Nisu imali sreće niti s VAR-om jer su im dva gola poništena nakon videopregleda. United je poveo u 21. minuti golom Jadona Sancha, a izjednačio je Che Adams u 48. minuti.

Možda i najbolju priliku za pobjedu ManU je imao u sudačkoj nadoknadi kada je glavom pucao Harry Maguire, a Fraser Forster fantastično obranio. Manchester United je trenutačno peti sa 40 bodova, koliko ima i West Ham na četvrtoj poziciji, no Arsenal na šestom mjestu ima bod manje, ali i dvije utakmice manje.

U subotu će još utakmicu ovog 25. kola odigrati vodeći Manchester City koji gostuje kod Norwicha.

Premier liga, 25. kolo:

• Brentford - Crystal Palace 0-0
  • Everton - Leeds 3-0 (Coleman 10, Keane 23, Richarlison 78)
  • Watford - Brighton 0-2 (Maupay 44, Webster 82)
  • Manchester United - Southampton 1-1 (Sancho 21 / Adams 48)
  • Norwich - Manchester City (18:30 sati)
  • Chelsea - Arsenal (odgođeno)

Nedjelja:

• Burnley - Liverpool (15 sati)
  • Newcastle - Aston Villa (15 sati)
  • Tottenham - Wolverhampton (15 sati)
  • Leicester -  West Ham (17:30 sati)

iframe id="sofa-standings-embed-1-37036" width="100%" height="717" src="https://www.sofascore.com/hr/turnir/1/37036/tablica/tablice/ugradi" frameborder="0" scrolling="no" style="height:717px!important">