Komentari 41

Evo koliko je Dinamo zaradio pobjedom nad Astanom u KL-u

Nakon što je kroz povijest igrao Kup/Ligu prvaka, Kup Uefa/Europsku ligu, Kup pobjednika kupova i Kup velesajamskih gradova, Dinamo je u četvrtak prvi put u povijesti zaigrao i u Konferencijskoj ligi, natjecanju pokrenutom 2021. godine.

POGLEDAJTE VIDEO: Pobjeda Dinama nad Astanom

pobjeda dinama nad astanom 00:44

Bio je to ujedno 370. europski susret "modrih". Dinamo je kod kuće isprašio Astanu 5-1 u okviru prvog kola grupne faze KL-a. U Europi je skupio 151 pobjedu uz 80 neodlučenih susreta i 139 poraza.

Uefa će na račun "modrima" uplatiti 500.000 eura, koliko donosi pobjeda u grupnoj fazi spomenutog natjecanja. Za bod se dobije 166.000 eura.

Za prvo mjesto u grupnoj fazi dobiva se 650.000 eura, a za drugo mjesto 325.000 eura. S 300.000 eura nagrađuje se plasman u doigravanje nokaut faze, a osmina finala donosi 600.000 eura. Pobjednik ovog natjecanja dobit će pet milijuna eura.

Jurčević: Dinamu su zahtjevnije utakmice u HNL-u nego u Europi
Bulat ima ponajbolji prekid u Europi, Jakirović je Ukrajincu Mihajličenku oprostio grijehe