F1: Sljedeće sezone čak 24 utrke

F1: Sljedeće sezone čak  24 utrke

Bahrein će 5. ožujka biti domaćin prve utrke u sezoni, a posljednja će biti održana 26. studenog u Abu Dhabiju. Velika nagrada Monaka na rasporedu je 28. svibnja

Kalendar Svjetskog prvenstva Formule 1 sljedeće će sezone imati rekordne 24 utrke, a na popisu domaćina našao se i Monte Carlo, iako je postojala bojazan da bi legendarno prizorište moglo biti izbačeno.

Međunarodna automobilistička federacija (FIA) u utorak je odobrila kalendar za 2023., u kojem se prvi put pojavljuje noćna utrka u Las Vegasu, kao pretposljednja postaja, ujedno i treće natjecanje na tlu Sjedinjenih Američkih Država.

Bahrein će 5. ožujka biti domaćin prve utrke u sezoni, a posljednja će biti održana 26. studenog u Abu Dhabiju. Velika nagrada Monaka na rasporedu je 28. svibnja, kao osma utrka u sezoni, a smještena je u sredinu trotjednog europskog niza, između natjecanja u Imoli i Barceloni.

- Činjenica da se u kalendaru Svjetskog prvenstva formule 1 za 2023. nalaze 24 utrke dokaz je širenja i utjecajnosti sporta na globalnoj razini - izjavio je predsjednik FIA-e Mohammed Ben Sulayem.

U kalendar se vraća i Katar kojeg nema na ovogodišnjem popisu zemalja, zbog domaćinstva Svjetskog prvenstva u nogometu. Velika nagrada Katara na rasporedu je 8. listopada 2023.

U novom kalendaru je ostala Velika nagrada Kine u Šangaju, unatoč bojazni da bi ponovno mogla biti odgođena zbog protuepidemijskih mjera, ali utrku je izgubila Francuska, kao što je već bilo najavljeno.