Komentari 6

Fantastična Tea Palić, naši skijaši su 4. u Kupu nacija

1

Ivica Kostelić, Natko Zrnčić-Dim, Ana Jelušić i Tea Palić osvojili su odlično četvrto mjesto u Kupu nacija, posljednjem natjecanju skijaške sezone

Kvartet hrvatskih skijaša (Ivica Kostelić, Natko Zrnčić-Dim, Ana Jelušić i Tea Palić) osvojio je odlično četvrto mjesto na Kupu nacija, posljednjem natjecanju sezone u alpskom skijanju. Hrvatski skijaši su prvi put na završnici Svjetskog kupa nastupali na ovom natjecanju, koje podrazumijeva paralelne utrke na skraćenoj veleslalomskoj stazi. Održavaju se četiri međusobne utrke, a u slučaju neodlučenog rezultata (2-2) gleda se najbolje pojedinačno vrijeme, koje tada donosi prolaz dotičnoj reprezentaciji. U osmini finala je Hrvatska pobijedila Njemačku nakon rezultata 2-2 i najboljeg pojedinačnog vremena koje je ostvario Ivica Kostelić. U četvrtfinalu su Hrvati bili bolji od Italije 3-1, a u polufinalu nisu uspjeli preko Švicaraca koji su bili bolji s 3-1. Ostala je tako hrvatskom kvartetu borba za treće mjesto u kojem su Austrijanci bili bolji za jednu stotinku! Ukupni rezultat je bio 2-2, ali je Marcel Hirscher za tu jednu stotinku nadmašio Kostelića. No, nakon svega ostaju upamćene neke jako vrijedne pobjede. Primjerice, mlada Tea Palić je pobijedila daleko uglednije, Talijanku Mölgg i Austrijanku Kirchgasser. Zrnčić-Dim je, pak, bio bolji od Raicha, Berthoda i Razzolija. Prvo mjesto su osvojili češki skijaši koji su u finalu bili bolji od Švicarske. U konačnom poretku Kupa nacija Svjetskog kupa Hrvatska je sezonu završila na 11. mjestu, s osvojenim 1371 bodom. Prva je, kao i obično, Austrija, čiji su skijašice i skijaši u cijeloj sezoni skupili 9207 bodova. Druga Švicarska sakupila je 7263 boda.