Komentari 26

Fantastične škarice Jelavića za slavlje Rangersa u Aberdeenu

1

Nakon što je suigrač ubacio visoku loptu u 16-erac, Jelavić se sjajno zagradio, a onda je, nakon što je lopta odskočila, s nekih 14 metara ''škaricama'' zakucao loptu

Nikica Jelavić svojim je spektakularnim pogotkom donio pobjedu Rangersu 1-0 na gostovanju kod Aberdeena, u zaostaloj utakmici 30. kola škotskog prvenstva...

Jedini gol na utakmici hrvatski je reprezentativni napadač zabio u 22. minuti. Nakon što je jedan njegov suigrač ubacio glavom visoku loptu u kazneni prostor, Jelavić se prvo sjajno zagradio s čuvarem na leđima, a onda je, nakon što je lopta odskočila, s nekih 13-14 metara ''škaricama'' fenomenalno zakucao loptu u kut Aberdeenovog vratara Langfielda.

Jelavić je imao još nekoliko pokušaja tijekom utakmice, a igru je iz taktičkih razloga napustio u 88. minuti. Postigao je 11. gol (uz 6 asistencija) za svoj klub ove sezone u prvenstvu. Zanimljivo je da je Aberdeenu zabio jedan gol i u dvoboju odigranom još u rujnu prošle godine, također na gostovanju svog kluba. I tada je Jelavićev gol bio vrijedan pobjede Rangersa, ali s 3-2.

Ovom pobjedom je Rangers smanjio zaostatak za vodećim Celticom na dva boda.